Memoriál Karla Šulce 2023

Mini a mladší žákyně v Plzni zlaté

Od pátku do neděle naše žákyně měřily svoje síly s ostatními teamy z celé republiky na tradičním Memoriálu Karla Šulce v Plzni. Na turnaji startovala dvě družstva mini a dvě mladších žaček.

V kategorii mini startovalo 19 družstev.

Za družstvo Slavia II. hrály naše nejmenší, které byly poprvé na turnaji 6+1. Dokázaly vyhrát 2 zápasy a získaly spoustu nových zkušeností. V celkovém pořadí skončily na 16. místě. Holky z družstva Slavia I. vyhrály základní skupinu když porazily : VŠ Plzeň, Písek A, Strakonice, Kynžvart a Sokol Vršovice. Ve finálové skupině se pak utkaly ze soupeřkami ze Sokola Kobylisy, Jindřichova Hradce, Velké nad Veličkou a Milevska. Celým turnajem prošly bez ztráty bodu a získaly tak zasloužené 1. místo. Nejlepší hráčkou turnaje v této kategorii byla zvolena naše Alice Kopčilová.


V kategorii mladších žaček startovalo 29 družstev.

Družstvo Slavia II. bylo složené převážně z letos začínajících hráček, posílené o pár zkušenějších, které si tentokrát zkusily zahrát na jiných postech než do teď hrály. Všechny se s tím popraly statečně a dokázaly vyhrát 2 zápasy. Celkově tak skončily na 24. místě. Družstvo Slavia I. letos poprvé startovalo v plné sestavě. Vyhrály základní skupinu s celkovým skóre 99:28, když porazily družstva Astry, Kynžvartu, Mostu, Chebu, DHC Plzně a Strakonic. V semifinálové skupině porazily Bohunice a Zlín A, ve finálových zápasech se utkaly s teamy Milevska a domácími DHC Plzeň A. Celým turnajem holky prošly také bez ztráty bodu a získaly tak letos první zlaté medaile. Celkově musím vyzdvihnou naší skvělou obranu a velkou střeleckou produktivitu všech hráček družstva. Brankářky odchytaly celý turnaj s úspěšností 65%. Nejlepší hráčkou turnaje byla zvolena naše Ella Blackmore.

Díky umístění obou družstev jsme si z Plzně odvezly také putovní Superpohár, který je určený pro nejlépe umístěná družstva obou kategorií.

Záznam finálového dne můžete vidět na TVCOM Memoriál Karla Šulce - 30. ročník (tvcom.cz)
Fotogalerie