​Půlka sezóny v mini a přípravce za námi

Ohlédnutí minižákyň za půlkou sezóny

Půlka sezóny v mini a přípravce za námi

Minižákyně vstupovaly do nové sezony 2023/2024 s pouze pěti hráčkami ročníku 2013 a šesti hráčkami ročníku 2014. Dále jednou 2015-kou, jednou 2016-kou a jednou 2017-kou. Od počátku bylo jasné, že oproti minulému roku bude letos situace mnohem složitější a že potřebujeme nutně nějaké další hráčky, abychom mohli sezonu vůbec odehrát.

Během podzimních, a ještě i zimních, měsíců se nám podařilo naštěstí rozšířit naše řady, a to i díky náboru v ZŠ Gutova, který nám pomohl uspořádat Pražský svaz házené. Děkujeme

K dnešnímu dni evidujeme 34 malých či větších házenkářek, které se pomalu rozehrávají a seznamují s pravidly hry a pravidelnou sportovní aktivitou. Máme z nich velkou radost a doufáme, že jim nadšení z házené vydrží.

I v těchto omezených počtech a s velkou marodkou, která nás trápila po celý podzim i zimu, se naše minižákyně, kromě svazových turnajů 4+1 a 5+1, zúčastnily i tradičních turnajů v házené 6+1. Na podzim to byly víkendové turnaje Hájecký Podzimáček a Milevská Minipralinka a jednoho jednodenního turnaje v Plzni. V prosinci jsme strávily víkend v Písku na turnaji 6+1 a v lednu jsme se ještě zúčastnili dvou jednodenních turnajů v Jindřichově Hradci a Turnově. Turnov byl pro nás výjimečný tím, že naše děvčata mohla změřit síly s čistě klučičími či smíšenými týmy, se kterými jsme se na hřišti dosud nepotkali.

Celková bilance: spousta nových zážitků z hřiště i mimo něj, nové herní zkušenosti a získané dovednosti, dvě stříbrné a jedna zlatá medaile.

Doufáme, že už jsme si pro letošek vybrali všechny nemoci a druhou část sezony tak budeme moci odtrénovat a odehrát v pevném zdraví a plné sestavě!

Rádi přivítáme každého, kdo si bude chtít házenou u nás vyzkoušet. Několik tréninků zdarma a bez závazků pomůže Vašim dětem v klidu se rozhodnout, jestli by je házená u nás bavila, tak neváhejte, za vyzkoušení nic nedáte.

Fotogalerie