První finále DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 21:25

První finále DHC Slavia Praha - DHK Baník Most

Před prvním finále proběhla rozlučka s dlouholetou oporou klubu a kapitánkou týmu Eliškou Jačkovou. A také s nejlepší střelkyní MOL ligy Veronikou Galuškovou ( vrací se do Plzně). Poděkování na palubovce a nezbytná kytice a vzpomínkový dres s čísly 15 a 66. Děvčata velké poděkování za odvedenou práci a skvělé výkony v červenobílém slávistickém dresu!

Na začátku utkání byl lepší hostující celek, získal vedení 0:6. Pak přišla první branka z ruky kapitánky týmu Elišky Jačkové. Most dokonce zvýšil na vedení na +7 v 18. minutě. V brance Mostu měla vysoké procento úspěšnosti Eva Bezpalcová, ve druhé čtvrtině ji napodobila domácí brankářka Markéta Šlejtrová. Od 24. minuty se slávistkám povedla šňůra 5 branek a povedlo se do poločasu snížit na 12:13.

Vynikající atmosféra v hledišti, bubny trubky a hlasivky diváků - skvělá atmosféra - hráčky se mezi sebou neměly šanci slyšet!

První zkušenosti a branky v seniorském finále si připsaly i dorostenky v domácím dresu i Holečková, Vostárková s Holeňákovou, v druhé půlce chytala skvěle Koudelková ( chytila i sedmičku Zachové).

Na začátku druhé půle se povedlo srovnat, pak Most utekl na +4.

V 20. minutě +3 pro Most. Pak se ale na obou stranách objevila nervozita a pár technických chyb - přeci jenom se hrálo finále o Mistra ČR.

Široký kádr Mostu proti bojovným slávistkám nakonec slavil prim a hosté si odvážejí vítězství o čtyři branky 21:25.

Rozhovory s oběma trenéry a i s hráčkami E. Jačkovou, V. Galuškovou a D. Zachovou lze shlédnout na našem youtube kanále:

A hlavně - už se hraje před diváky - je to najednou úplně jiný sport, emoce i nasazení hráček před diváky je obrovské. Domácí i hostující diváci fanoušci přijďte povzbudit hráčky na odvetné utkání do haly. Ta začíná 29.5. v sobotu v Mostě od 18 hod., buďto v hale nebo jde fandit alespoň při sledování opět na platformě TV Com. Slavia už nemá co ztratit, domácí potřebují dotáhnout slibný náskok v posledním utkání sezóny.