​Slávistky se rvaly o výhru, těsně však prohrály

Trenér František Urban: O výsledku utkání rozhodlo několik minut druhého poločasu.

Adriana Míšová (uprostřed) v souboji s obranou Baníku Most. | Foto: Ladislav Nussbauer

Házenkářky Slavie Praha podlehly v předehrávce 15. kola MOL ligy doma vedoucímu celku soutěže Baníku Most 26:28, když o poločase vedly 13:12. O vítězství severočeského celku rozhodlo osm minut druhého poločasu, kdy svěřenkyně trenéra Františka Urbana ztratily náskok a soupeřky získaly pětibrankovou výhodu. Nejlepší střelkyní pražského celku se stala Magdalena Svobodová Svobodová se sedmi góly. V příštím utkání česko-slovenské MOL ligy se Pražanky utkají v neděli 17. ledna doma od 1>7.30 hodin s týmem Slovan Duslo Šala.

MOL liga – předehrávka 15. kola
Slavia Praha – Baník Most 26:28 (13:12)

Přestože slávistky do duelu s tradičními rivalkami nevstupovaly jako favoritky, nejenže s nimi držely krok, ale také se opakovaně dostaly do vedení. Nejen náhodného, ale také dlouhodobého a několikabrankového.

Ano, v těch osmi minutách druhé půl se rozhodlo. Hráli jsme oslavení o dvě hráčky 4:6, soupeřky na nás vysunuly obranu a přestože jsme se snažili míč udržet co nejdéle v útoku, spadli jsme do pasivní hry. Ony toho prostě využily na sto procent. Pražanky své vedení od 12. minuty prvního dějství dotáhly až do poločasové přestávky. Tři minuty před ní dokonce získaly až čtyřgólový náskok.

Te se po pauze smrskával, přesto vydržel až do 44. minuty. Jenže…

… pak Pražanky začaly ztrácet a soupeřky toho využily. Vývoj skóre zvrátily a samy vedly opakovaně až o pět branek. Slávistky sice v poslední desetiminutovce mocně dotahovaly, ale nakonec prohrály těsně o dva góly

Nadále drží v neúplné tabulce MOL ligy druhou příčku za vedoucím Baníkem Most a ve zbývajícím programu sezony opět poznamená pandemií koronaviru se mohou těšit na soupeřky z nižších pater.

Hlas po utkání

František Urban, trenér A-týmu Slavie Praha: „O výsledku utkání rozhodlo několik minut druhého poločasu, kdy jsme neproměnili gólové šance a soupeřky toho využily, když zužitkovaly své zkušenosti. Je to škoda. Tuším, že jsme neměli přesilovku skoro vůbec, až v úplném samotném konci zápasu na pár sekund. V prvním poločase jsme měli silný časový úsek, který jsme neprohráli, kdy nás podržela brankářka Pavlína Michalská. I když jsme prohráli, tak jsem spokojený, protože děvčata na hřiště přenesla to, co jsme celý týden trénovali. Myslím, že podali jeden z nejlepších kolektivních výkonů od mého příchodu. Potěšilo mě, že jsme se Mostu nezalekli. Vletěli jsme na ně a hráli bez stresu a strachu. Zápasem žila celá lavička. I hráčky, které se nedostaly na hřiště, povzbuzovaly ty, co hrály. Ukázali jsme skutečný týmový duch. Ano, tak to někdy bývá. Přestože jsme podali dobrý výkon, tak soupeř byl lepší a vyhrál. Obrana byla zdravě agresivní, v útoky jsme byli v pohybu, takže téměř není co vytknout, protože to, co jsme trénovali, se přeneslo na hřiště. Tento zápas nám ukázal, jaké jsou naše možnosti a jak skutečně umíme hrát. Děvčata si ověřila, že se dá hrát s každým a pokud podají koncentrovaný výkon, dodrží taktiku, tak můžeme porazit kohokoliv.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Koudelková, Šlejtrová – Holečková, Franková 3, Studená, Vostárková 1, Novotná 1, Holeňáková, Jačková 3, Míšová 4, N. Svobodová, Jelínková Líbalová, Fryčáková 1, M. Svobodová 7, Galušková 6/2.
Nejvíce branek Baníku Most: Šustková 6, Borovská, Mikulčíková, Smetková, Kostelná po 4..
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Bez diváků.

Předběžný program A-týmu Slavie Praha

Neděle 17. ledna 2021 – 17.30 hodin: Slavia Praha – Slovan Duslo Šala.
Středa 20. ledna 2021 – 16.00 hodin: Slavia Praha – ŠŠK Prešov.
Neděle 28. února 2021 – 13.00 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.