Bitvy v Porubě - mladší dorostenky vyhrály a starší dorostenky vezou remízu s DHC Sokol Poruba, MLDB na Sokolu Vršovice vyhrály také

12.3. bitvy v Porubě, 13.3. derby se Sokolem Vršovice

V sobotu 12.3.2022 se chystají velké bitvy domácí DHC Sokol Poruba s DHC Slavia Praha.

Od 13 hodin je na programu bitva mladších dorostenek v 1. lize - první Slavie s druhým týmem tabulky Porubou. Aktuálně oba týmy dělí v tabulce 3 body, ale Poruba má zápas k dobru. V této sezóně se navíc rozešly celky v Edenu remízou 33:33. Tedy velmi těžké a napínavé utkání čeká oba týmy.

Vyhráli jsme 33-26, půle 13-9. Po 15 minutách vyrovnaného utkání jsme se dostali do vedení a už ho nepustili. Fungovala obrana s brankářkou, v útoku pak trpělivost a přímočarost.

Výsledek 26:33 pro Slavii a vedeme tabulku o 5 bodů a lepší vzájemný zápas k tomu!

Od 15 hodin hrají starší dorostenky, kdy domácí jsou na 7. místě s 9 body, Slavia je na 3. místě s 18 body ( o jeden zápas méně než první dva celky tabulky). První vzájemný zápas skončil v Edenu 40:29 pro Slavii.

Výsledek 22:22.

Starší dorostenky si z Poruby odváží jeden bod do tabulky. Konečný stav 22:22. Velmi dobře děvčata po celý zápas bránila a využívala rychlých útoku ke skórování. Zápas se zlomil v druhém poločase, kdy holky nedokázaly skórovat 6 na 4, a v průběhu celého utkání až příliš nadaných vyložených. Ve druhém poločase nás potrápila změna obrany soupeře.

V neděli od 10 hod. hraje MLDB své derby u soupeře na Sokolu Vršovice.

Výhra 35-23, půle 15-11. Rozhodující náskok získala naše obrana a rychlá zakončení do otevřené obrany soupeřek. Využili jsme jak individuální schopnosti, tak jsme se prosazovali účinnými asistencemi. Hezkou neděli.

Výsledek 23:35 pro Slavii MLD B.