company logo
company logo

Generální partner

Partneři

Projekty

Spolupracujeme

Hlavní strana

SCM


Sportovní centrum mládeže PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Martina Papežová   
Úterý, 01 Listopad 2011 21:25

Střediska vznikla v roce 2000 jako součást  systému přípravy talentovaných hráčů a  podpora české  reprezentace. Jsou součástí čtyř chlapeckých klubů Zubří, Karviné, Jičína a Dukly a tří dívčích Olomouce, Zlína a Slavie.

Kluby, které obdržely statut Sportovního centra mládeže, jsou pro něj povinny zajistit  tréninkové jednotky, tzn. haly, posilovny, regeneraci.  Hráčka zařazená do SCM by měla absolvovat pětkrát týdně tréninkovou jednotku v hale, dvakrát týdně posilovnu a dvakrát týdně regeneraci.

Centrum není určeno pouze pro hráče daného oddílu. Principem je zajistit  kvalitní tréninkovou přípravu pro talentované hráčky z oddílů, kde se netrénuje tak často. Proto se ve slávistickém SCM připravují i hráčky z Havlíčkova Brodu, Třebíče, Bohunic a Kobylis. To, že jsou zařazeny ve Slavii do Sportovního centra mládeže, neznamená, že jsou automaticky hráčkami DHC Slavia. Jsou stále hráčkami svých mateřských klubů, za které startují dle dohody i v soutěžních utkání. Po skončení čtyřletého působení v centru se mohou vrátit do mateřského oddílu, v případě zájmu přestoupit dle přestupního řádu do jakéhokoliv klubu včetně DHC Slavia Praha.

Oddíl je dále povinen zajistit soutěžní přípravu talentovaných hráčů v soutěžích dorostu a juniorky.

Hráčky zařazené do centra by prioritně měly hrát soutěže o kategorii výše, aby ve svých mateřských klubech mohly nastupovat v soutěži, do které věkově patří. Hráčka věkově mladší dorostenka by měla nastupovat v utkáních  1.ligy starších dorostenek. Hráčka věkově starší dorostenka by měla prioritně nastupovat v utkáních  1. ligy žen. Proto mají oddíly se statutem SCM v soutěžích tři dorostenecká družstva  v  1.lize mladších dorostenek, v 1.lize starších dorostenek a v 1.lize žen. Družstva SCM mohou  v uvedených soutěžích postupovat i sestupovat  dle soutěžního řádu ČSH.

Hráčky Sportovního centra mládeže
Pro každý soutěžní ročník se vytvoří seznam patnácti hráček, které jsou na základě výběru trenérů zařazeny do SCM. Jsou to převážně talentovaná děvčata, která jsou zařazena do širších kádrů reprezentačních družstev juniorek nebo dorostenek a dále v případě mladších hráček, talentované hráčky i s vysokou perspektivou budoucího zařazení. Například hráčky ročníku 1996 budou do reprezentačních kádrů zařazovány až v létě 2012, nicméně už v letošním soutěžním ročníku jsou dvě z nich do SCM zařazeny.

Aktualizováno Pondělí, 03 Září 2012 20:50
 


Navštivte nás:

feed-image Feed Entries


Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.