company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Představujeme nové hráčky Slavie: Emma Hudáková

Představujeme nové hráčky Slavie: Emma Hudáková PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 28 Září 2017 11:58

 

S házenou začala v ŠKP Bratislava, po přesunu do Maďarska oblékala dres Győri Audi Eto KC, jednoho z nejlepších klubů v Evropě. Emma Hudáková, nová levá spojka Slavie Praha, která se i díky spoluhráčkám dobře aklimatizovala a netají, že by ráda získala český titul i pohár.

 

Co vás vedlo k přestupu do Slavie a jak dlouho jste s vedením klubu jednala?

Mým cílem bylo co nejvíce hrát, abych získala co nejvíce zkušeností. Nemusela jsem se příliš rozmýšlet nad tím, co si mám vybrat. Dostala jsem nabídku, která se mi líbila. Tak jsem tady. S vedením Slavie jsem jednala asi měsíc a všechno šlo hladce.

 

Foto: Ladislav Nussbauer

 

Je pro vás působení ve Slavii posunem v kariéře?

Věřím, že ano. Česko-slovenská MOL liga je dobrá soutěž, která by měl mohla posunout nejen výkonnostně, ale také v kariéře.

 

Jaká byla „aklimatizace“? Šlo vše podle představ a už se cítíte součástí týmu?

Ano, všechno šlo jako po másle. Nestihla jsem začátek přípravy, protože jsem reprezentovala Maďarsko na mistrovství Evropy juniorek. Poté, co jsem se k týmu připojila, mi baby ve vše, pomohly a byly na mě milé. Takže si nemohu na nic stěžovat.

 

Jak na vás působí zázemí klubu a je na odpovídající úrovni?

V hale se cítím dobře, o to lépe, že jsme v ní vyhráli hned první zápas sezony. Oceňuji, co všechno máme k dispozici a také to, že bydlíme na dobrém místě, kde máme všechno blízko. Ať nákupní středisko a nebo stadion fotbalové Slavie, kam bychom se chtěly se spoluhráčkami dostat na nějaký zápas.

 

Co bude nejdůležitější, aby si družstvo takzvaně sedlo? Aby fungovalo tak, jak má?

Z herního hlediska musíme nadále na sto procent nacvičovat věci či signály, které nám ještě nefungují. To se týká obrany, která je základem našich vítězství. Musíme také pracovat jako tým a co nejvíce se koncentrovat na hru.

 

Jaký cíl si v nové sezoně dáváte osobně? A jaký s týmem?

Osobní cíl je co nejvíce hrát a získat co nejvíce zkušeností. S týmem bych ráda vyhrála Česká pohár i ligu. Škoda, že se nám v Poháru EHF nepodařilo postoupit přes Minsk. Oba zápasy byly velmi dramatické a těsné a druhé kolo by nám přineslo i další zkušenosti.

 

Je možnostech družstva bojovat o prvenství v česko-slovenské interlize a zároveň o český titul?

Ano, to jsou naše cíle a budeme se snažit je naplnit.

 

Jedním z trenérů je bývalý reprezentant a vítěz Poháru mistrů evropských zemí s Duklou Praha František Štika, má pro vás kouzlo spolupracovat s bývalým hráčem špičkové úrovně?

Samozřejmě je inspirací, že nám na trénincích a na lavičce radí tak zkušený hráč. Myslím, že je to pro nás všechny velmi pozitivní.

 

Čemu se věnujete mimo házené? Studujete nebo pracujete? Co a kde?

Do Prahy jsem přišla kvůli házené, ale chtěla bych se navíc zapsat do jazykového kurzu a zdokonalit se také v ostatních cizích jazycích. Volný čas ráda trávím s rodinou a s přítelem.

 

Jaké jsou vaše zájmy, koníčky? Něco neobvyklého? Skok padákem? Nebo pletení?

Ráda bruslím a jezdím na kole. Občas také zajdu do kina nebo se dívám na filmy, či seriály.

 

Jak se vypořádáte s „nástrahy“ velkoměsta? Máte už v Praze oblíbené místo, kde si buď odpočinete a nebo kam se schováte?

Z Prahy jsem moc neviděla, protože jsem tu krátce a měli jsme náročný program před startem ligy. Ale vím, že Praha je krásné město, takže si ho nenechám ujít a budu ho postupně prozkoumávat a třeba najdu i nějaké oblíbené místo. A pražské baby mi určitě něco dobrého poradí.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Září 2017 12:03
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.