Jen o osm! PDF Tisk Email
Pátek, 22 Září 2017 19:27

Házenkářky Slavie Praha zvítězily ve čtvrtém kole MOL ligy na palubovce nováčka HK Hodonín 28:20, po poločase 13:6, a mají plný počet bodů. Nyní je reprezentační přestávka, v příštím kole hraje Slavia netradičně již v pátek šestého října od 17.30 hodin proti AS Trenčín.

MOL liga – 4. kolo

HK Hodonín – Slavia Praha 20:29 (6:13)

Nabídnutým sedmimetrovým hodem hned v úvodní minutě zápasu mohla nejlepší střelkyně Slavie v této sezoně Veronika Galušková otevřít skóre. Nestalo se, ale to úprk Pražanek za jasnou výhrou nezbrzdilo. Ve 25. minutě vedla Slavia v Hodoníně 11:3 a bylo jasné, že si odveze oba body. „Ne, ani na sekundu jsme nepochybovali, že bychom tady neměli vyhrát,“ přiznal po utkání kouč Slavie Richard Řezáč, který po svých hráčkách předem požadoval ono povinné vítězství.

Dočkal se ho, ale… Nadšením nezářil. „Udělali jsme 19 technických chyb a to je proti takovému soupeři nepřípustné. To příště musíme zlepšit a hrát zodpovědněji až do konce utkání,“ huboval Řezáč. Když jeho tým vedl ve druhé půli o 14 branek, pustil do hry tzv. druhou vlnu. „Jenže holky neudržely tempo a ani koncentraci. Představoval bych si, že v takovém zápase musíme vyhrát výraznějším rozdílem,“ doplnil Řezáč.

Nejlepší střelkyní Pražanek opět byla Veronika Galušková se sedmi trefami. Tentokrát ji zastínila domácí Patrnčiaková, která vstřelila o pět gólů víc.

Nejvíce branek HK Hodonín: Patrnčiaková 12/5, Kalinová 3, Višňovská 2.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová 3, Hudáková 2, Novotná 4, Večeřová, Tulipánová 1, E. Svobodová 1, M. Svobodová, Chovancová 3, Galušková 7/4, Šetelíková 5, Chlupová 2.

Rozhodčí: Kučerka, Pavelová. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 4:4.

Výsledky 4. kola MOL ligy: Sokol Poruba – Baník Most 19:19 (9:9), ŠŠK Prešov – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 38:25, Duslo Šala – HC Zlín 28:21, AS Trenčín – Zora Olomouc 26:27.

Zbývá dohrát: sobota 23. září – 15.00: SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce.