company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Mouleová: Věřím, že vyhrajeme

Mouleová: Věřím, že vyhrajeme PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto: Alex Wipf   
Čtvrtek, 03 Listopad 2011 07:50

Praha – Tuto neděli od 17 hodin sehrají v domácí hale naše házenkářky utkání osmého kola WHIL. Soupeřem jim bude nováček soutěže Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď v čele se sedmou nejlepší střelkyní interligy Jasmínkou Vargovou. Sílu průběžně dvanáctých Nitranek nepodceňuje ani slávistická pivotka Lenka Mouleová, která se nad duelem i nad situací v Edenu zamýšlí obšírněji.

 

Lenko, do sezony jste vstoupila jako „náhrada“ za Petru Vítkovou. S jakými pocity?

S dost smíšenými, protože loni jsem moc nehrála, spíš seděla na lavičce. A najednou hraji v základní sestavě, což je velký skok. Stále mám problémy se na brankovišti zorientovat. Ale myslím, že určité zlepšení už u mě je. Na druhou stranu, tím, že Péťa odešla, se mi naskytla veliká příležitost, kterou chci využít.


Je Petra Vítková v tuzemských podmínkách nahraditelná?

Budu se muset hodně snažit, abych se jí alespoň trochu vyrovnala. Péťa je zkušená hráčka, která dokáže udělat hodně práce pro tým. Až teď, když tu není, nám dochází, kolik prostoru vytvořila na brankovišti, i její góly chybí. V České republice máme hodně dobrých pivotek, ale málo z nich má tolik zkušeností. Sama musím přiznat, že je velmi těžké ji bránit a také v obraně je velkou oporou. Na druhou stranu, není nikdo nenahraditelný.

 

Cítí se mnohaletá levá spojka už pivotkou?

Nevím, jestli se tak cítím, ještě je toho hodně, co musím vypilovat. Stále se mi stává, že se při hře s holkama na něčem neshodnu, ale občas už předvedeme i pěkné akce. Můžu říct, že už si moc nedovedu představit, že bych hrála na spojce.

 

Jak hodnotíte vstup do sezony?

Jako nepříliš povedený. Nepomohl nám ani los a my nastupovaly převážně proti těžkým soupeřkám. Snad už v neděli divákům dokážeme, že umíme hrát hezkou házenou a získáme oba body.

 

Čeká vás Nitra, co o ní víte?

Jelikož je nováčkem WHIL, tak nemáme s tímto týmem zkušenosti. Proto nám dal trenér za domácí úkol nastudovat video z kteréhokoliv letošního zápasu Nitry. Tento tým se nachází v tabulce na dvanáctém místě, takže máme velké šance získat body, ale nehodláme je podcenit. Před každým zápasem nám trenér stanovuje cíle, které bychom měly splnit. Víme, že pokud se to povede, zvítězíme. Zejména musíme odstranit řadu technických chyb, zlepšit obranou část a proměňování šancí. Chceme hrát házenou s rychlým přechodem dopředu a důslednou obranou.

 

Váš tip na výsledek?

Netroufnu si tipovat. Pevně ale věřím, že vyhrajeme.

Aktualizováno Pátek, 04 Listopad 2011 19:31
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.