company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality I Most má své slabé dny. My jsme připravení, říká před finále trenér Slavie Řezáč

I Most má své slabé dny. My jsme připravení, říká před finále trenér Slavie Řezáč PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 17 Květen 2017 12:48

 

Souboj o český házenkářský titul žen startuje. A pozor, v sobotu 20. května už v 17.00 hodin v hale Slavie Praha ve Vršovicích. Tedy o hodinu dřív. Domácí svěřenkyně Richarda Řezáče narazí ve finále play-off na Baník Most, který získal poslední čtyři tituly. Série se hraje na dvě vítězná utkání a skončí nejpozději v neděli 28. května v Mostu. Slavia drží rekord v počtu českých titulů, má jich sedm, poslední z roku 2010. Dvojice Slavia – Most si zopakuje finále z loňského roku.

 

Pozitivní zpráva na úvod. V plném tréninku je reprezentační spojka a opora týmu Kamila Kordovská, která by po šestitýdenní přestávce mohla opět zasáhnout do hry. „Samozřejmě je to pro mě i spoluhráčky dobrá zpráva, zvyšují se tak naše šance na úspěch, protože Kamila může být skutečně rozdílovou hráčkou. Musíme být však opatrní a je jasné, že naši hru nemůžeme po takovém výpadku stavět na Kamile. Ale jak ji vidím v tréninku, věřím, že by to takzvaně mohlo jít,“ říká s klidem trenér Richard Řezáč, který připravuje tým i na hru bez Kordovské. Pro ni by to mohl/měl být poslední domácí zápas před letním přestupem do německého prvoligového týmu Blomberg-Lippe.

 

Řezáč je nadšený z přístupu hráček k tréninkům v uplynulých dvou týdnech, tedy poté, co vyřadil v semifinále 2:0 na zápasy Sokol Poruba. „To se to krásně trénuje, vidím jen chuť a zápal, ale také to, jak vstřebávají pokyny,“ doplňuje Řezáč a vysvětluje: „Holky se pouštějí do vymýšlení různých věcí, pracují na přípravě a dopilování různých signálů, taktických variant. Nikdo se takzvaně neofrňuje. Holky chtějí být Mostu co nejhouževnatějším soupeřem. To je z nich cítit.“

 

Radost brankářky Petry Kudláčkové po postupu do finále. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

A na co se tým zaměřuje? „Pracujeme kompaktně, připravujeme různé herní systémy a varianty, jak obranné, tak útočné. Budeme požadovat maximální soustředěnost na vlastní výkon. Budu chtít, aby naše hry vypadala tak, jak si představujeme, jak to nyní cvičíme. Prioritou bude, abychom se prezentovali kvalitní hrou s minimem technických chyb a kvalitním útokem,“ dodává Řezáč a na otázku, zda je favoritem finálové série Most, s nadhledem odvětí: „Ne, my nejsme favoriti. Jsme soudní a víme, jaká je síla kádru Mostu. Ale i oni mají slabé dny. Tak doufám, že nějaký tento den si vyberou i v této finálové sérii. Ale necítíme se ani jako outsider.“

 

Po vítězném semifinále s Porubou viděl Řezáč čtyři videozáznamy zápasů Mostu. U nich však nezůstal: „Přidal jsem si ještě dvě jejich utkání. To proto, abych si potvrdil nějaké věci a odhalení z minulého týdne. Nyní se detailně zabýváme jejich herními systémy. Věřím, že jsme určitě vymysleli něco překvapivého. Teď záleží, do jaké míry to bude v samotném utkání fungovat, protože očekávám, že i Most se na nás chystá. Bude to spíš takový taktický souboj mezi trenéry, co kdo vymyslel jinak a lépe.“

 

Trenér Richard Řezáč uděluje pokyny v semifinále proti Sokolu Poruba. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Řezáč vše směřuje k sobotnímu odpoledni. Vážnost situace dokumentuje i to, že asistent František Štika se tento týden zapojil do tréninku ještě víc než obvykle. „Vidím, jak se holky těší, jsou odhodlané opravdu nechat na hřišti všechno. Zdravá nervozita přijde až v pátek a v sobotu. Některé hráčky mohou být možná trochu nervóznější, ale přece jen většina kádru už má nějakou finálovou sérii za sebou, takže k tomu snad přistoupí maximálně zodpovědně. Chceme doma předvést co nejlepší výkon a být dokonale připravení,“ uzavírá kouč Richard Řezáč, který spolu s vedením klubu doufám v maximální podporu fanoušků. „Věřím, že lidé přijdou. Vždyť hrajeme o titul, navíc se utkáme s tradičním rivalem. Navíc jsme pro diváky a fanoušky připravili pár překvapení,“ doplňuje šéf klubu Richard Toman.

 

O přestávce přímo na palubovce odmění „budoucnost“ slávistické ženské házené. Unikátní kousek se podařil mladším žákyním Slavie, které vyhrály přebor Prahy nejen své kategorie, ale získaly také zlato v přeboru starších žákyň! Ligový bronz přidaly mladší dorostenky. Ty všechny, samozřejmě se svými trenérkami a trenéry nastoupí v poločasové přestávce na hřiště a před diváky.

 

Dospělí zaplatí za vstupenku na finále 100 korun, mládež polovic. A tato vstupenka platí i následující třetí duel mužského finále mezi Duklou Praha a Talentem Robstav M.A.T. Plzeň.

 

Program finále českého play-off – první utkání – sobota 20. května – 17.00 hodin: Slavia Praha – Baník Most, druhé utkání – sobota 27. května: Baník Most – Slavia Praha. Případný třetí zápas – neděle 28. května: Baník Most – Slavia Praha.

 

Aktualizováno Středa, 17 Květen 2017 12:56
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.