company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Týden do prvního finále proti Baníku Most. Radost z postupu vystřídala dřina

Týden do prvního finále proti Baníku Most. Radost z postupu vystřídala dřina PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 12 Květen 2017 10:30

 

Týden po a týden před. Házenkářky Slavie Praha se nacházejí v poločase přípravy na první finálový duel o český titul proti Baníku Most. Série začne v sobotu 20. května v 17.00 hodin v naší vršovické hale.

 

Sobota 6. května, půl osmá večer. Radost, radost, radost. Slávistky i podruhé porážejí Sokol Poruba, využívají první možnost a postupují do finále. Žádné protahování semifinálové série, prostě sprintem do finále. Totéž se daří také Mostu, který stejným skóre 2:0 na zápasy přehrává Zoru Olomouc.

 

Radost a děkovačka z postupu do finále. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Střih. Sobota 13. května. Slávistky odpočívají. Mají však za sebou první ze dvou přípravných týdnů na finále.

 

„Tento týden jsme využili k doplnění kondice. Především s míčem, abychom byli schopní vydržet co největší část utkání v tempu. Hlavně v zakončení,“ popisuje trenér Slavie Richard Řezáč, co ordinoval a vysvětluje: „Když jsou holky v zátěži, tak se koncovka zhoršuje. Tyto zápasy s Mostem jsou přece o tom, že když už nemůžete, tak musíte dát soupeři gól.“ Jako by si vzpomněl na slova legendárního hokejového kouče Ivana Hlinku a jeho taktiku: „Začneme naplno a budeme postupně přidávat.“

 

Tři tréninkové jednotky má za sebou Kamila Kordovská, která týdny laborovala se zraněným ramenem. „Potěšilo mě, že se do tréninku vrátila Kamila Kordovská, takže šance na její zapojení do finále roste,“ raduje se Řezáč, který pro tento týden i víkend vynechal tradiční přípravný zápas. Ten jeho dámy sehrají ve středu 17. května proti dorostencům Dukly.

 

Pokud nevede Řezáč tréninky v hale a nebo nestuduje, aby se připravil na svou trenérskou promoci licence A, sleduje finálového soupeře z Mostu na videozáznamech. „V posledních dnech jsem viděl čtyři zápasy Mostu. Z poháru, dva naše vzájemné v sezoně a nyní ten jejich poslední postupový proti Zoře Olomouc,“ a na otázku, co jaké poznatky z nich získává, s klidem odpovídá: „To budeme probírat především s děvčaty. Víme a do zdůrazníme, že za týden doma to nebude jednoduché utkání, budeme se chtít prezentovat co nejlepší hrou a nenecháme svou kůži zadarmo. Jasně, týmy se hodně znají, ale přesto předpokládám, že dokážeme vymyslet něco, co bude Most fungovat a překvapí je to. Tato utkání nejsou o tom jen stát a dívat se, jak to probíhá, ale musíme mít nachystané taktické varianty. A to mít budeme.“

 

Tak tedy…

 

Sobota 20. května. První finále o český titul Slavia – Baník.

 

Program finále českého play-off – první utkání – sobota 20. května – 17.00 hodin: Slavia Praha – Baník Most, druhé utkání – sobota 27. května: Baník Most – Slavia Praha. Případný třetí zápas – neděle 28. května: Baník Most – Slavia Praha.

 

Skvělí a věrní fanoušci. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Radující se a dojatý asistent František Štika. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Aktualizováno Pátek, 12 Květen 2017 10:44
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.