company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality S úsměvem na trénink. Házenkářky Slavie mohou již v sobotu postoupit do finále

S úsměvem na trénink. Házenkářky Slavie mohou již v sobotu postoupit do finále PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 03 Květen 2017 11:53

 

29:22. Krásné skóre, krásná výhra, ale zapomeňte. Tak se dá shrnout postup a přístup trenéra Slavie Praha Richarda Řezáče k prvnímu duelu semifinálové série play-off o český titul se Sokolem Poruba. Jeho svěřenkyně dominovaly. „To je ale jedno. Pořád je to jen 1:0 na zápasy. My potřebujeme přidat druhou výhru,“ burcuje Řezáč. Společně s asistentem Františkou Štikou rozšiřují taktické varianty, jak uspět, nejlépe hned v prvním ze dvou možných pražských zápasů, ale připravují také speciální motivaci. Druhé semifinálové utkání Slavia Praha – Sokol Poruba se hraje v sobotu 6. května od 18.00 hodin ve Vršovicích.

 

Kouč Richard Řezáč rozebírá nejen soupeřky (herně), ale vlastní svěřenkyně (mentálně). Je téměř přesvědčený, že o úspěchu bude rozhodovat hlava. A o čem tedy mluví a jak se k určitým tématům vyjadřuje?

 

Nebezpečí vysoké výhry v Ostravě

Nebezpečná být určitým způsobem být může. Rozdíl byl překvapivě vysoký, ale nemyslím si, že by to mohlo vést k tomu, že by děvčata soupeřky podcenila. Jejich sílu si uvědomujeme. A to, že se nám tam podařilo vyhrát o sedm branek je bonus.

 

Diskuse s hráčkami

S hračkami jsem vše prodiskutoval horem dolem, pořád vedeme jen 1:0 na zápasy a je jedno, jestli by ta první výhra byla o gól nebo o patnáct.

 

Uspokojení v hlavách

Právě v tomto duchu jsme vedli tu naši debatu. Že výhra o sedm gólů nás nemůže uspokojit, naopak nám může dodat sebedůvěru do toho domácího zápasu.

 

Burcování

„Pozor, pozor, bylo to sice o sedm, ale toto je nový zápas. Soupeřky vědí, že je to jejich poslední šance, takže do utkání v Praze půjdou po hlavách a naplno. Jo, to jsme rozebírali hned na úterním tréninku. Připomněl jsem jim také zkušenost z loňského roku, kdy jsme první utkání finále vyhráli v Mostu o devět gólů, ale nezvládli jsme dva domácí zápasy dotáhnout do vítězného konce a přišli jsme o titul. Nechceme to opakovat přes kopírák. Naštěstí cítím, že hráčky to nyní vidí správně a koncentrují se celý týden na to, aby to dopadlo. Nejlépe již v sobotu.

 

Sebedůvěra versus obavy

Obavy nemám. Holky přišly po dvou dnech volna na trénink s úsměvy a s chutí. Podle toho také vypadal, byl prošpikovaný koncentrací i agresivitou. Uvědomují si, že ještě nepostoupily, že přijede silná Poruba, kterou jen tak jednoduše ‚šmiknou‘, ale že musíme být připravení.

 

Nové herní varianty

Připravovat se vždy něco musí, takže nespíme. Navíc tušíme, že i Poruba se bude připravovat na naši hru, kterou jsme předvedli v Ostravě. S tím počítáme a budeme na to reagovat.

 

Stále bez Kordovské a Pokorné

Kamila Kordovská nadále bojuje se zraněným ramenem, do zápasu nenastoupí ani Tereza Pokorná se zraněným kolenem.

 

Hec

Samozřejmě že přijde nějaký hec, s asistentem Františkem Štikou už připravujeme speciální motivaci, ale prozrazovat to zatím nebudeme.

 

O hlavách

Je jasné, že my do sobotního utkání nemůžeme jít svázaní, tím že my musíme a tím se sami dostávat pod tlak. Musíme využít toho venkovního utkání, které jsme tak dobře zvládli. Když se na odvedu dobře připravíme v hlavách, tak bychom doma mohli uspět hned v prvním zápase.

 

Podpora pro fanoušky

Vedení DHC Slavie Praha připravilo pro diváky lákadla v podobě slosování vstupenek o slávistické dresy a sportovní vybavení od značkových firem.

 

Program semifinále českého play-off – druhý zápas – sobota 6. května – 18.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba. Případný třetí zápas – neděle 7. května – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba.

Ve druhé semifinálové sérii vede Baník Most nad Zorou Olomouc 1:0, druhé utkání se hraje ve stejný den a ve stejnou dobu jako v Praze-Vršovicích.

Mistr bude znám nejpozději 28. května.

 

Aktualizováno Středa, 03 Květen 2017 11:57
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.