company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality V Trenčíně začíná pro Slavii Praha ladění na play-off s Porubou

V Trenčíně začíná pro Slavii Praha ladění na play-off s Porubou PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 19 Duben 2017 11:35

 

Pohled na tabulku mluví jasně. Není kam postoupit, není kam spadnout. Házenkářky Slavie Praha skončí v interlize na čtvrtém místě za vítěznou Iuventou Michalovce, stříbrným a nejlepším českým týmem ve společné soutěži Baníkem Most a bronzovým Duslem Šala. Po sobotním posledním 26. kole se budou hrát národní play-off o mistrovském tituly zvlášť v Česku a na Slovensku. Díky postavení druhého nejlepšího celku budou mít slávistky výhodu domácího prostředí v případném třetím rozhodujícím semifinále proti Sokolu Poruba. Druhou dvojici tvoří Most a Zora Olomouc.

 

Ještě před vyvrcholením sezonu musejí slávistky odehrát poslední zápas základní části. V sobotu zajíždějí k nováčkovi do Trenčína. Ani ten se při jakémkoliv výsledku ze svého 11. místa v tabulce nepohne. Hrát by se mělo v klidu, bez nervů, pro prestiž.

 

„Pojedeme tam bez obav, nad Trenčínem bychom měli vyhrát, i když do utkání nastoupíme oslabení o tři hráčky základní sestavy. Nebudou zraněné Kamila Kordovská a Tereza Pokorná, necestuje s námi Hana Kutlvašrová. Jinak se připravujeme standardně,“ říká hlavní kouč Richard Řezáč, který bere duel v Trenčíně jako přípravu na mnohem důležitější klání za týden v Porubě. Právě tam odstartuje v sobotu 29. dubna slávistická cesta za českým titulem.

 

„Proto budeme v Trenčíně zkoušet nějaké herní varianty, které povedou k play-off. Zaměříme se na obranný systém, který musíme zdokonalit na Porubu,“ naznačuje Řezáč a s úsměvem doplňuje: „Ale je jasné, že nebudeme ukazovat všechno, protože soupeř nespí a hodně vidí. Pro nás je důležité, abychom se před play-off dostali do horní pohody a toto je téměř ideální příležitost. Proto chceme vyhrát výraznějším rozdílem a rád bych, aby děvčata získala ještě větší chuť.“

 

Na otázku, zda právě chuť hráčkám po porážce v Šale, kde přišly o bronz z interligy, nechybí, Řezáč v klidu odpoví: „Spíš ji cítím po velikonočním relaxačním pobytu na horách, odkud se holky vrátily plné optimismu, elánu a s chutí trénovat. Jsem rád, že jsme si od sebe odpočinuli. Jak já od nich, tak holky od trenérů. A teď doufám, že se to projeví v bojích v play-off.“

 

Program posledního 26. kola základní části interligy – sobota 22. dubna – 18.00 hodin: AS Trenčín – Slavia Praha, Slávia Partizánske – Bemaco Prešov, Sokol Poruba – Zora Olomouc, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín, Duslo Šala – ŠKP Bratislava. Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce.

 

Program semifinále českého play-off – sobota 29. dubna – 18.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha; 2. zápas semifinále – sobota 6. května – 18.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba. Případný třetí zápas – neděle 7. května – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba.

Mistr bude znám nejpozději 28. května.

 

Aktualizováno Středa, 19 Duben 2017 11:40
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.