company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Vymyslím speciální motivaci i na poslední Bratislavu, říká trenér Slavie Richard Řezáč

Vymyslím speciální motivaci i na poslední Bratislavu, říká trenér Slavie Richard Řezáč PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 30 Březen 2017 13:20

 

Dva body. Prostě povinnost. Nic jiného neexistuje. Tak nahlížejí slávistické házenkářky a také jejich trenér Richard Řezáč na nedělní utkání 23. kola interligy proti poslednímu celku tabulky ŠKP Bratislava. Pro Slavii mluví úplně všechno, hraje doma, má kompletní kádr, soupeř v sezoně nezískal ještě ani bodík. Zápas začíná v neděli 2. dubna v 17.00 hodin v hale ve Vršovicích. Pozor, pozor, o půl hodiny později začíná v Edenu fotbalové derby „S“ Slavia-Sparta.

 

 

„Zápas s ŠKP beru jako každý jiný, ale i jako ten, který prostě musíme odehrát. Chceme v něm podat standardní a solidní výkon, abychom se na sebe nemuseli dívat přes prsty. Ani hráčky nevnímají to, že ŠKP je bez bodů a připravují se jako obvykle. Nevidím, že by polevila jejich koncentrace,“ vypráví kouč Richard Řezáč a odhodlaně doplňuje: „Ne, není se čeho bát. Nic jiného, než dva body si nepřipouštím. I kdybychom měli hrát ve čtyřech, tak prostě musíme vyhrát.“ Ano, pouze dva body bere celá Slavia. Ale nebyly by to jen tak obyčejné body. Definitivně by týmu „přiřkly“ druhé místo mezi českými kluby a tedy výhodu domácího prostředí v semifinále play-off. Soupeřem v něm bude Sokol Poruba.

 

„V týdnu jsme se věnovali zlepšování individuálních herních činností, ale především s ohledem na play-off, nikoliv přímo na Bratislavu, a také na rozhodující zápas základní části příští víkend v Šale,“ popisuje Řezáč. Do konce základní části zbývají oběma celkům odehrát čtyři duely. Vítěz sobotního vzájemného klání v Šale se výrazně přiblíží bronzové medaili z interligy.

 

Ještě před Šalou však má Řezáč v hlavě povinné vítězství proti Bratislavě a hledá pro své hráčky speciální motivace. „Určitě si dáme nějaký speciální cíl do utkání, když je motivace navíc, tak to holky víc baví,“ říká Řezáč a dodává: „Ještě se zamyslím nad tím, jestli to bude směrem ke vstřeleným gólům nebo k inkasovaným. Jestli budeme chtít hrát na to, že nesmíme dostat víc než deset gólů, a nebo jich padesát dáme.“

 

Podcenění soupeřek a „půlplynu“ se kouč nebojí. „Ne, ne, nastoupíme v úvodu v nejsilnější sestavě a na sto procent, abychom zdokonalovali vstupy do začátků utkání a poločasů. Samozřejmě podle vývoje zápasu pustíme do zápasu také další hráčky, měly by dostat více prostoru než obvykle,“ uzavírá Richard Řezáč téma ŠKP Bratislava.

 

Po propuštění Ondřeje Václavka kvůli jeho neloajalitě ke klubu, rozšíří realizační tým Jaroslav Schmid, trenér Akademického výběru ČR, Michal Červenka, trenér dorosteneckého RD týmu, a Martina Papežová, vedoucí RHC DHC Slavia Praha.

 

Program 23. kola interligy – pátek 31. března: Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou; sobota 1. dubna: Baník Most – Slávia Partizánske, Zora Olomouc – AŠK Trenčín, Sokol Poruba – Sokol Písek, Bemaco Prešov – Duslo Šala; neděle 2. dubna – 17.00: Slavia Praha – ŠKP Bratislava.

 

Program házenkářek Slavie Praha na jaře 2017

 

Sobota 8. dubna 18.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Čtvrtek 13. dubna 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou

Sobota 22. dubna 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Play-off začíná 29. dubna

Mistr bude znám nejpozději 28. května

 

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Březen 2017 13:22
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.