company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Kamila Kordovská opustí Slavii, po sezoně odejde do německého týmu HSG Blomberg-Lippe

Kamila Kordovská opustí Slavii, po sezoně odejde do německého týmu HSG Blomberg-Lippe PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 10 Březen 2017 14:44

 

Spojka Slavie Praha Kamila Kordovská podepsala dvouletou smlouvu s momentálně desátým celkem první německé bundesligy HSG Blomberg-Lippe. Ve svých devatenácti letech se vydá na první zahraniční angažmá.

 

 

„Kamila už před probíhající sezonou avizovala, že neprodlouží smlouvu, čímž dala najevo svůj úmysl odejít. V únoru 2017 absolvovala s naším souhlasem tréninkové testy v klubu HSG Blomberg-Lippe a i na jejich základě nám oznámila, že chce Slavii opustit. Není to pro nás novinka, byli jsme na tuto situaci připraveni,“ říká šéf Slavie Praha Richard Toman a odchod opory současného týmu dále komentuje: „Myslím si, že měla ještě tak dvě až tři sezony počkat a odejít jako zkušenější a vyzrálejší hráčka. A třeba i do jiného, možná lepšího, klubu. Ale je to její rozhodnutí a je potřeba ho respektovat.“

 

„V kontaktu s trenérem Blomberg-Lippe Andrém Fuhrem jsem byla od loňského podzimu. Prostředí jsem viděla, některé hráčky HSG znám, protože jsme s nimi se Slavií poslední tři roky hráli přípravné zápasy a jsem ráda, že jsem právě podepsala smlouvu,“ popisuje okolnosti podpisu kontraktu Kamila Kordovská, odchovankyně Sokola Kobylisy, která vysvěluje: „Bylo to těžké rozhodování, ale chci se posunout dál, do lepší soutěže. A tou německá bundesliga je Cítím, že mi trenér věří, že mě do kádru chce. Jinak bych o tom odchodu nepřemýšlela. Ve Slavia jsem byla a jsem spokojená. Musím celému klubu a všem poděkovat za krásných pět let, kdy jsem tady v Edenu nastartovala svou kariéru, dostala se na určitou úroveň, propracovala se i do seniorské reprezentace a zahrála si na mistrovství Evropy. Věřím, že lze mé rozhodnutí a můj další směr v kariéře pochopit.“

 

Klub HSG Blomberg-Lippe nepatří mezi špičku německé bundesligy, nejlepšího umístění dosáhl před sedmi roky, když skončil čtvrtý. Zápasy hraje v hale s kapacitou 900 diváků, která je součástí školního centra v Blombergu. Ten leží 600 kilometrů severozápadně od Prahy ve spolkové zemi Severní Porýní Vestfálsko a má 15 tisíc obyvatel. „Ano, to prostředí bude asi velká změna. Ale když jsem tam byla na testech, tak jsem viděla, že není problém za chvíli dojet do většího města,“ doplňuje pražská rodačka Kordovská, která před odchodem ze Slavie bude maturovat na Obchodní akademii v Karlíně. „Jsme rádi, že Kamila přichází právě do našeho klubu, pro nás jde o velmi zvláštní a cenné posílení kádru,“ poznamenal trenér HSG Blomberg-Lippe André Fuhr k příchodu české reprezentantky.

 

„Víme, že naše družstvo a současný kádr Slavie je už pro Kamilu ‚těsný‘, hraje výrazně lépe, pokud má po boku kvalitnější spoluhráčky, což platí třeba o reprezentaci, kde podává výborné výkony. Zda zvolila správně, ukáže čas, samozřejmě jí přejeme úspěšné angažmá a hlavně průnik do špičky evropské házené. Neztrácíme v Kamile ani tak střelkyni, její počet branek nahradíme. Co budeme těžko nahrazovat, je její nesmírná bojovnost a nasazení za jakéhokoli stavu v utkáních. V tom byla a je Kamila vzorem pro všechny spoluhráčky. Nemůžeme vynechat ani její stopu v kabině při formování dobré nálady,“ uzavírá Richard Toman.

 

Aktualizováno Pátek, 10 Březen 2017 15:18
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.