company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Ministryně školství Valachová přijala sportovce, mezi nimi i házenkářky Slavie

Ministryně školství Valachová přijala sportovce, mezi nimi i házenkářky Slavie PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 10 Listopad 2016 09:03

 

Deset hráček Slavie Praha a jejich trenérka Petra Vítková se zúčastnily setkání s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou, která splnila svůj slib z olympijských her v Riu de Janeiru a pozvala sportovce na pracovní schůzku ke kulatému stolu.

 

 

Házenkářky Slavie Praha s ministryní Kateřinou Valachovou (horní řada, čtvrtá zleva).

 

 

Michaela Hillebrandová, Jana Chlupová, Kamila Kordovská, Petra Kudláčková, Hana Kutlvašrová, Pavlína Novotná, Michaela Pešková, Tereza Pokorná, Magdaléna Svobodová, Alena Šetelíková jsou za Slavii členkami Vysokoškolského sportovního centra ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a tedy čerpají z resortu školství podporu pro svou sportovní činnost. S nimi dorazili na setkání s ministryní Valachovou (37) také trenérka Petra Vítková a viceprezident DHC Slavia Praha Jaroslav Schmid.

 

„Bylo to vůbec poprvé v historii, kdy jsme měli jako házenkáři možnost setkat se s ministrem zodpovědným za tělovýchovu a sport. Akci organizovalo Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT. Byli tam pozvaní všichni sportovci resortního tohoto centra, takže se ho vedle nás zúčastnili například šermíři, kanoisté, judisté či basketbalistky,“ popisoval Jaroslav Schmid, podle kterého byla ministryně Valachová velice vstřícná, znala situaci v českém sportu a chápala problémy. „Vše se odehrávalo v neformálním a přátelském duchu. Ministryně se živě se zajímala o problematiku všech našich sportů, včetně házené. Proto jsme byli rádi za pozvání a možnosti se s paní ministryní setkat. Informovali jsme ji o stavu ženské házené, o našich problémech, mluvili jsme s ní také o nevyhovujícím zázemí v naší hale v Edenu a zhoršených podmínkách při evropských pohárech, kdy naše hala a prostřední nejsou na reprezentativní úrovni, což bychom rádi zlepšili, protože v pohárech chceme působit i v dalších sezonách. Ptali jsme se na možnosti podpory,“ doplnil Jaroslav Schmid.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Listopad 2016 09:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.