Hlavní strana Ženy Aktuality Prešov – Slavia 27:23, v interligové předehrávce se oslabeným Pražankám nedařilo

Prešov – Slavia 27:23, v interligové předehrávce se oslabeným Pražankám nedařilo PDF Tisk Email
Úterý, 18 Říjen 2016 18:26

Házenkářky Slavie Praha prohrály v sedmém kole interligy na hřišti Bemaca Prešov 23:27 a v tabulce společné česko-slovenské soutěže jim patří čtvrté místo za Iuventou Michalovce, Duslem Šala a Baníkem Most.

Oslabené slávistky, které dorazily na východ Slovenska po dlouhé cestě autobusem bez čtveřice Hana Kutlvašrová, Michaela Pešková, Veronika Rezlerová a Alena Šetelíková, nezačaly utkání proti předposlednímu celku tabulky dobře. První gól padl až ve čtvrté minutě a to do slávistické sítě. Domácí favorizovaného soupeře zaskočili a po osmi minutách vedli 4:0. Až v deváté minutě se trefila první slávistka – Tereza Pokorná. Na konci druhé desetiminutovky se slávistky přiblížily na dostřel dvou branek, ale pak dovolily soupeřkám opět odskočit.

Ve 27. minutě skončilo utkání pro Terezu Pokornou, která byla do té doby nejlepší střelkyní pražského týmu. Rozhodčí ji vyloučili za zákrok na Tatianu Šutranovou.

Úvod do druhé dějství vyšel týmu trenérky Petry Vítkové a ve 35. minutě byl rozdíle mezi oběma soupeři jediný gól. Ještě lépe z pohledu pražského celku bylo ve 42. minutě, kdy Pavlína Novotná vyrovnala na 16:16. Následně však slávistky nedokázaly vývoj skóre překlopit na svou stranu, naopak poslední desetiminutovka vyzněla střelecky pro domácí. Prešovanky tak dokráčely ke druhému vítězství v tomto interligovém ročníku a posunuly se na deváté místo ve třináctičlenném poli.

Dušan Daniš, tréner Bemaco Prešov: „Konečně se nám podařilo zdolat silnějšího soupeře. Odehráli jsme zápas velmi koncentrovaně a naše vítězství je spravedlivé. Měli jsme velmi dobrý nástup, rychle jsme vedli 4:1 a 6:3. Pak nás soupeře dotáhl, ale my jsme se z toho probrali.“

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Myslím si, že rozhodla naše střelecká potence v útoku, kdy jsme měli mnoho šancí v útoku, ale nedávali jsme góly.“

Nejbližším utkání Slavie Praha je sobotní odveta druhého kola kvalifikace Poháru EHF v dánském Viborgu, kam tým trenérky Petry Vítkové odjíždí ve čtvrtek večer.

A nejbližší domácí zápas odehrají slávistky v neděli 6. listopadu od 18.30 hodin proti Zlínu v 9. kole interligy.

Bemaco ŠŠK Prešov – Slavia Praha 27:23 (12:9)

Nejvíce branek Bemaca Prešov: Bačíková 7/2, Liebiedieva 6, Harčarufková.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Ritzová, Líbalová, Moteljová 3, A. Novotná 4, Večeřová 2, Kordovská 3, P. Novotná, Pokorná 3, E. Svobodová 1, M. Svobodová, Galušková 4/2, Chlupová 3. Trenérka: Vítková.

Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1. Vyloučení: 1:4. ČK: Pokorná (Slavia).

Aktualizováno Úterý, 18 Říjen 2016 19:12