company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Oslabená Slavia jede na otočku do Prešova, Vítková chce vyhrát

Oslabená Slavia jede na otočku do Prešova, Vítková chce vyhrát PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 18 Říjen 2016 07:17

 

Takový „fofr“ házenkářky Slavie Praha dlouho nezažily. V neděli večer dohrály náročný zápas Poháru EHF proti věhlasnému dánskému Viborgu, v úterý ráno se usadily do autobusu a vyrazily do 650 kilometrů vzdáleného Prešova k utkání sedmého kola interligy proti domácímu Bemacu. Po něm bude následovat okamžitý návrat do Prahy a již ve čtvrtek se vyráží směr Viborg k odvetě. A slávistky tak čeká dalších tisíc kilometrů.

 

Trenérka Petra Vítková vítala v šest hodin ráno na palubě „speciálu“ do Prešova okleštěnou sestavu, v které chybí „máma“ Hana Kutlvašrová, ale také Michaela Pešková, Veronika Rezlerová či Alena Šetelíková. Kvůli pracovním povinnostem však též asistent Ondřej Václavek nebo vedoucí Šárka Raisová.

 

V pondělí absolvovaly slávistky regenerační trénink po Viborgu a také videopřípravu na Prešov. „Také jsme si přímo na hřišti ukázali několik taktických a herních variant, jak na ně. Přestože jsou v interligové tabulce předposlední, tak je nepodceňujeme a jedeme do Prešova vyhrát,“ vzkázala z autobusu Petra Vítková, která přiznává, že je náročné v rychlém sledu utkání „přepínat“ mezi evropskými poháry a interligou. „Ano, je to náročné. Pro holky, ale i pro nás trenéry, protože se musíme připravovat na víc zápasů na jednou. Nejde jeden den myslet na Viborg a pak přepnout na Prešov. To se musí dělat kontinuálně. Ať se záznamy videí nebo rozbory,“ vysvětluje trenérka.

 

Recept na „přepínání“ našly slávistky před měsícem. „V září při prvním kole kvalifikace Poháru EHF proti švédskému Skuru jsme se s tím poprali dobře. Tak věřím, že to nyní zopakujeme a holky se v hlavách rychle zkoncentrují na interligu, protože i tento zápas je pro nás velmi důležitý,“ poznamenává Vítková a k Prešovu dodává: „Už není tak špatný, jak si všichni myslí, ale bude se nastupovat těžko. Ale to je naše práce trenérů, abychom hráčky srovnali a připravili tak, aby ukázaly, že chceme hrát o interligový titul. Musíme je prostě připravit tak, aby ten zápas v Prešově zvládly.“

 

Utkání Bemaco Prešov – Slavia Praha začíná v 17.30 hodin.

 

Aktualizováno Úterý, 18 Říjen 2016 07:19
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.