Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Viborgu Heine: Když slávistky odložily nervozitu, byly nám vyrovnanými soupeřkami

Trenér Viborgu Heine: Když slávistky odložily nervozitu, byly nám vyrovnanými soupeřkami PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Říjen 2016 10:51

Trenér házenkářek Viborgu HK Allan Heine (36 let) dovedl svůj tým k výhře 29:23 v prvním utkání druhého kola kvalifikace Poháru EHF nad Slavií Praha. V rozhovoru nastínil bývalý učitel taktiku svého celku, ocenil kvalitu domácích, těší se na sobotní odvetu. A také vzkazuje: „Čeká vás pěkná hala, v ní 1500 bouřících diváků a také to, že doma hrajeme lépe než venku.“

Rozhodl první duel se Slavií nástup vašeho týmu, kdy jste v deváté minutě vedli 7:1?

Myslím, že ano. Při poradě před zápasem jsme mluvili o tom, že budeme chtít rozhodnout co nejdříve. Řekli jsme si, že se pokusíme o boxerský knock-out, abychom Slavii ukázali, že jsme silný a dobrý tým a doufali jsme se, že „to“ vzdají. Po deseti minutách se nám knock-out podařil a potom jsme po celý zbytek zápasu kontrolovali hru. Ale Slavia se nevzdala.

Trenér Viborgu HK Allan Heine. | Repro: vhk.dk

V čem jste viděl největší rozdíl mezi oběma družstvy?

Zejména na začátku jsme měli velice dobrou kontrolu míče a přehrávali jsme soupeřky fyzicky. Ukázali jsme velmi silní v obraně a pro Slavii bylo obtížné dostat se k nějaké šanci. Asi jsme jim dost „ublížili“ těmi našimi rychlými protiútoky, a myslím, že za 15 minut bylo po zápase. Potom už to od nás byla profesorská hra. Musel jsem vystřídat nějaké hráčky, protože nás ve středu čeká těžký ligový zápas proti Esbjergu (Viborg vede tabulku, Esbjerg je třetí – pozn.). Navíc jsem chtěl nasadit a vyzkoušet mladé hráčky, naše talenty. Dál jsme hráli tak, abychom se vyhnuli zranění.

Slavia se však nevzdala. Čekal jste takový odpor?

Viděl jsem jedno utkání Slavii v předchozím kole Poháru EHF proti švédskému Skuru. Takže jsme věděli, co nás čeká, že mají dobré střelkyně a brankářky, což se potvrdilo. Proto jsme museli od začátku hrát naplno a ukázat naši sílu v obraně. To byl předpoklad k tomu, abychom Slavii porazili a jsem rád, že se to našemu týmu povedlo.

Co jste si myslel, když Slavia ve druhém poločase několikrát snížila na rozdíl pěti branek? Neměl jste obavy o výsledek?

Ne, nebál jsem se o vývoj zápasu. Měli jsme ho plně pod kontrolou. Když jsem viděl, jak pracuje náš útok, tak jsem byl v klidu. Měli jsme dobré šance a kdybychom je ještě lépe proměňovali, tak by se náš náskok nezmenšil. Nepanikařili jsme, ale musím přiznat, že Slavia odehrála velmi dobrou druhou půli. Pro mě bylo důležité vidět mladé hráčky v takovém zápase, aby získaly zkušenost s evropskými poháry. Vždyť je budeme potřebovat v blízké budoucnosti.

Co připravujete do sobotní odvety?

Doufáme, že přijde hodně diváků, počítám tak kolem patnácti set, máme krásnou hala, takže se snad i Slavia má na co těšit. Normálně, když hrajeme doma, tak jsme lepší než hřištích soupeřů. Takže doufám, že Slavia bude připravená, protože my se na ní dobře připravíme.

Je podle vás dvojutkání rozhodnuté? Připouštíte si nějaké komplikace s ohledem na druhý poločas v Praze…

Vždy se může „něco“ stát. Slavia je dobrý tým, ale zopakuji, že jsme doma silnější, takže… Ještě silnější, než co jsme jim ukázali v Praze, takže jsem si jistý, že vyhrajeme. Zápas sice začíná od 0:0, ale nepřipustíme žádné komplikace, přestože Slavia hrála dobrou házenou.

Nejsou vaše odpovědi až moc diplomatické?

Mám respekt k soupeři. Slavia musí být dobrý tým, když porazili a vyřadili v poháru švédské Skuru, které hraje o špici tamní ligy. A druhý poločas v Praze byl velmi vyrovnaný. Viděl jsem, že na začátku utkání byli nervóznější. Pak to zkusili jinak, už nebyli tak nervózní a nebáli se s námi hrát. Vyrovnali hru. Na to si musíme dát pozor. Ale věřím, že v sobotu opět vyhrajeme.

Může ve váš prospěch hrát i to, že Slavii nyní čeká velká porce cestování. Již v úterý 650 kilometrů do Prešova, pak hned zpátky a ve čtvrtek 1000 kilometrů do Viborgu…

Samozřejmě! Jasně, po takovém cestování mohou být hráčky unavené. Ale věřím, že trenérka má dobrý plán na rehabilitaci a tréninky, aby svůj tým připravila na odvetu, aby to byl parádní zápas.

Aktualizováno Pondělí, 17 Říjen 2016 10:59