Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia padla po boji v duelu o interligové vedení

Slavia padla po boji v duelu o interligové vedení PDF Tisk Email
Středa, 12 Říjen 2016 18:27

Házenkářky Slavie Praha podlehly na domácí palubovce v Edenu v šestém kole interligy Iuventě Michalovce 27:30, po poločase 14:16. Východoslovenský celek tak přeskočil Slavii a usadil se na první příčce tabulky společné česko-slovenské soutěže.

Veronika Galušková bojuje s obranou Iuventy Michalovce. | Foto: Ladislav Nussbauer

Od úvodního hvizdu nabídly dva nejlepší interligové celky krásnou a dramatickou podívanou, přetahovaly se o každý míč. Slávistky držely s vítězkami posledních tří ročníků interligy krok, dokázaly až na výjimky zareagovat na jejich góly. Vyrovnaná partie bavila. Jen jednou se hosté dostali v první půli k třígólovému náskoku, ale i ten dokázal tým Petry Vítkové korigovat.

A to i ve druhém dějství, kdy domácí ve 36. minutě již poněkolikáté vyrovnali. Následující minuty však patřily Michalovcím, které se dostaly ke čtyřgólovému náskoku. Slávistky však zápas opět dokázaly zdramatizovat, když dotáhly na dostřel jediné branky. Závěr však vyzněl pro obhájkyně interligové triumfu, které nakonec zvítězily 30:27.

„Dostali jsme zbytečně moc gólů. Podle průběhu utkání jsme se drželi a myslela, že bychom mohli uspět,“ hodnotila trenérka Slavie Petra Vítková a doplnila: „Jsem ráda, že nás Michalovce nepřeválcovaly tak, jak si asi všichni předpokládali. Jsem pyšná na holky, že bojovaly až do konce, že se snažily. Zvládly většinu taktických prvků. Ale spolupráce soupeřek spojka-pivot je smrtelná, z toho jsme dostali příliš mnoho gólů.“

Podle Vítkové rozhodla slovenská zkušenost a nikoliv fyzická kondice. „Na konci, když nám soupeř odskočil na více gólů, nám nedocházely síly, dobře jsme střídaly, ale ukázala se naše mladá nezkušenost, kdy jsme měli šance vyrovnat. Zkazili jsme tři protiútoky, ale místo vstřelených gólů jsme inkasovali. To nás prostě zabilo,“ poznamenala Vítková, podle které: „Zápas se pro nás nevyvíjel špatně, tento výsledek je uspokojivý. Při hodnocení holky pochválím, protože se jim tento zápas povedl. Udělali jsme málo technických chyb, ale ty jsme bohužel udělali akorát v okamžiku, kdy se nám to vůbec nehodilo. Kdybychom byli herně zkušenější, byli bychom Michalovcím vyrovnanějším soupeřům.

Slavia Praha – Iuventa Michalovce 27:30 (14:16)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová 1, Moteljová 2, Rezlerová, Večeřová 2, Kordovská 1, Kutlvašrová 4/1, Pokorná 2, E. Svobodová 4, M. Svobodová 2, Galušková 9, Šetelíková, Chlupová. Trenéři: Vítková, Václavek.

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Wolingerová, Perederijová po 7, Levčenková 6.

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváků: 120.

Aktualizováno Středa, 12 Říjen 2016 18:49