company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky poslední utkání před přestávkou zvládly

Slávistky poslední utkání před přestávkou zvládly PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 28 Září 2016 18:41

 

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v pátek kole interligy v Olomouci nad tamní Zorou 27:20 a  poskočily na první místo společné česko-slovenské soutěže. Dosud vedoucí Iuventa Michalovce však má o zápase méně.

 

Utkání mezi druhou Slavií a jedenáctou Olomoucí začalo parádním představením brankářek. Stejně jako proti Mostu v posledním interligovém utkání v neděli zareagovala trenérka Slavie Petra Vítková na úvodní část oddychovým časem po pěti odehraných minutách. Opět to zabralo a slávistky šly v šesté minutě poprvé do vedení. Ale nabuzené domácí hráčky, které se v předchozích kolech prohrály s mistrovskými celky Mostu i Michalovců, skóre opakovaně otáčely ve svůj prospěch a to až do 24. minuty.

 

Pak se projevila větší zkušenost favorizovaných slávistek, které si v závěru první půle vytvořily rozhodující náskok, když posledních šest minuty vyhrály poměrem 5:1.

 

Povětšinou čtyřbrankový náskok si tým trenérů Petry Vítkové a Ondřeje Václavka udržoval také ve druhém dějství. Ve 45. minutě vedl dokonce o šest branek, ale vzápětí domácí snížili na rozdíl tří gólů. Slávistky však zdramatizování utkání nepřipustily a v závěrečné desetiminutovce sázely jeden gól za druhým, kterým se prostřílely ke konečnému stavu 27:20 ve svůj prospěch.

 

Nejlepší střelkyní Slavie byla Magdaléna Svobodová se šesti góly, následovaná pětigólovými Kamilou Kordovskou a Alenou Šetelíkovou.

 

„Věděla jsem, že nás nečeká lehký zápas, ale že se budeme až takto trápit, jsem opravdu nečekala,“ přiznala krátce po utkání v Olomouci trenéra Petra Vítková a popisovala, kde se stala chyba: „Na obou stranách rozhodovaly brankářky. Naše střelba byla tragická, dělali jsme v začátku spoustu chyb. K tomu nás vyvedla z míry ‚osobka‘ na Kamilu Kordovskou. Než jsme se s tím srovnali, uběhla půlka poločasu.“

 

Vítková přiznávám, že nebyla spokojená s hrou svěřenkyň a kritizovala je: „Přestože jsme měli dobře dané taktické pokyny, bohužel je děvčata nerespektovala a neposlouchala pokyny, co mají hrát. A zřejmě si myslela, že to sama vědí nejlépe. Nazvala bych to taktickou nedisciplinovaností.“ Přestože Olomouc ve druhé půli snížila na rozdíl tří branek, se Vítková o osud utkání nebála: „Přiznám, že jsem na výsledkovou tabuli ani nekoukala. Soustředila jsem se na náš výkon, neměla jsem tak čas panikařit, že je to jen o tři góly. My jsme druhý poločas zahráli lépe, takže jsem se nebála, že by bychom prohráli. Spíš mi vadilo, že se holky nekoncentrovaly a nedodržovaly pokyny, kam mají střílet a jak mají hrát.“

 

Podle Vítkové nakonec o jasném vítězství rozhodla kvalita hráčského kádru: „Přece jen jsme kvalitnější družstvo než Olomouc, takže ta výkonnost se projevila. Pomohly nám dobře zahrané přesilovky.“

 

Ponaučení Petry Vítkové na závěr: „Vím, na čem dál musíme pracovat. I když se nám nedařilo, tak jsme dokázali vyhrát. Za dva jsem v tomto případě fakt ráda.“

 

Nyní následuje dvou týdenní reprezentační přestávka. Nejbližší domácí zápas absolvují slávistky 12. října od 17.30 hodin proti Iuventě Michalovce.

 

Zora Olomouc – Slavia Praha 20:27 (9:13)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Ritzová 1, Moteljová 1, Rezlerová 2, Pešková 1, A. Novotná 1, Večeřová 1, Kordovská 5, P. Novotná 1, M. Svobodová 6, Galušková 3, Šetelíková 5, Chlupová 2. Trenéři: Vítková, Václavek.

 

Nejvíce branek Zory Olomouc: Gajdošíková 6/1, Kubáčková 5/2.

 

Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0. Vyloučení: 3:4. Diváků: 200.

 

Aktualizováno Středa, 28 Září 2016 18:46
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.