Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia – Most 24:24, remízu beru, komentuje trenérka Petra Vítková

Slavia – Most 24:24, remízu beru, komentuje trenérka Petra Vítková PDF Tisk Email
Neděle, 25 Září 2016 17:53

Házenkářky Slavie Praha remizovaly ve čtvrtém kole interligy doma s Baníkem Most 24:24 (12:14), stále drží druhou příčku v tabulce společné česko-slovenské soutěže.

Obhájkyně českého mistrovského titulu z Mostu vstoupily do nejprestižnějšího domácího duelu lépe a brzy se ujaly vedení 3:0. V šesté minutě na to reagovala trenérka Petra Vítková oddychovým čase. Ten zabral a z následného protiútoku se trefila Kamila Kordovská a rozjela stíhací jízdu. Během následující desetiminutovky slávistky vyrovnaly. A nebylo to všechno. V 19. minutě se poprvé v tomto zápase ujaly vedení, které vzápětí opakovaně navyšovaly na rozdíl dvou branek na 11:9. Jenže pak se brankostroj domácích zastavil a Most vstřelil pět gólů za sebou a dostal se k poločasovému vedení 14:12.

„No v tomto poločase jsem dost zestárla. Nejprve na začátku, kdy se nám šest minut nedařilo pokrýt mosteckou souhru na pivotu. A pak v konci, kdy jsme dostali pět gólů za sebou. A to přestože jsme při trénincích na všechno hráčky připravovali, ale nenaučili jsme je to dost dobře,“ komentovala první dějství trenérka Slavie Petra Vítková.

Mírný náskok si hosté udržovali i po přestávce, v poslední třetině utkání dokonce zvýšili i na rozdíl čtyř branek. Naději ke zdramatizování dostali domácí hráčky v 50. minutě, kdy byla vyloučená mostecká Borovská. Hana Kultvašrová snížila, ale hosté dokázali reagovat, vrátili si čtyřgólový náskok. Jenže posledních šest minut utkání patřilo domácím. Velký zvrat režírovaly Veronika Galušková a Hana Kutlvašrová.

„Holky vědí, že se zápasy rozhodují až v posledních minutách či sekundách. Proto jsem stále věřila, že se skóre ještě můžeme něco udělat,“ pravila Vítková. Jako první ji poslechla Veronika Galušková, která proměnila sedmimetrový hod. Na dostřel dvou branek přivedl Slavii Kutlvašrová. V 57. minutě opět Galušková skórovala a… Mostečanky dvakrát odmítly pojištění náskoku a Kutlvašrová z trháku chladnokrevně vyrovnala. 24:24.

A… 31 sekund před sirénou držely slávistky útočné pásmo. „Jsem hráčka, lvice, chci vyhrávat, proto jsem si vzala oddychový čas, abychom se pokusili utkání zvrátit v náš prospěch,“ popsala Vítková. Přestože se to nepodařilo a souboj dvou nejlepších českých týmů skončil remízou, byla a je spokojená: „Hráčky pochválím. Bod beru, zvlášť po takovém průběhu zápasu. Utekl nám začátek a téměř celou druhou půli jsme dotahovali náskok soupeře. Takže nakonec spokojenost.“

Příští, páté kolo, se hraje již tři dny, ve státní svátek 28. září hraje Slavia Praha od 17.30 hodin v Olomouci proti místní Zoře. Nejbližší domácí zápas absolvují slávistky 12. října od 17.30 hodin proti Iuventě Michalovce.

Slavia Praha – Baník Most 24:24 (12:14)

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová 1, Moteljová 1, Rezlerová, Pešková, A. Novotná, Večeřová, Kordovská 3, Kutlvašrová 5, P. Novotná 1, E. Svobodová 3, M. Svobodová 2, Galušková 4/1, Šetelíková 2, Chlupová 2. Trenéři: Vítková, Václavek.

Nejvíce branek Baníku Most: Mikulčíková 6, Jeřábková, Matoušková po 5.

Rozhodčí: Bečička, Budeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 1:5. Diváků: 300.

Aktualizováno Neděle, 25 Září 2016 17:56