company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Vyjádření DHC Slavia k případu Kateřiny Keclíkové.

Vyjádření DHC Slavia k případu Kateřiny Keclíkové. PDF Tisk Email
Napsal uživatel dhc   
Pátek, 08 Červenec 2016 18:03

V článku si přečtěte otevřený dopis, který odešel členům Exekutivy ČSH v záležitosti hráčky Kateřiny Keclíkové a ukončení jejího působení v našem klubu.

 

 

 

Vážení členové Exekutivy,

rád bych se jako člen Správní rady DHC Slavia Praha obrátil na Vás, řídící orgán Českého svazu házené se stížností na nevhodné komentáře Vašeho FB profilu Házená-reprezentace ženy (viz :„Vítáme Vás na oficiální stránce reprezentačního týmu žen. „).

 

Jsme znepokojeni a rozhořčeni komentářem, který se věnuje naší bývalé hráčce Kateřině Keclíkové. Komentář staví náš klub do nelichotivého a pravdě neodpovídajícího neprofesionálního postavení ve věci neprodloužení hráčské smlouvy s výše jmenovanou.

 

Zde je stručný popis současné situace: Kateřině Keclíkové skončil kontrakt s naším klubem ke dni 30.05.2016. Vzhledem k tomu, že jsme hráčku po zásluze zařadili na seznam instruktorek VSC MŠMT, hráčce náleží i mzda za červen 2016, která jí byla také proplacena...V posledních letech Kateřina licitovala s prodloužením nové smlouvy z důvodů zvážení svého zdravotního stavu a možností nabídek z konkurenčního klubu, proto také vždy trvala na tom, že smlouvu (pro DHC Slavia Praha z hlediska perspektivy nevýhodnou ) uzavře pouze na jeden rok.

 

Po pečlivé úvaze, zvláště pak vzhledem k dlouhodobému plánu sportovního rozvoje klubu a cílené klubové strategii DHC Slavia Praha ve výchově mladých reprezentačních hráček ( na nichž staví budoucnost  i současný trenér RD žen),  jsme se společně s trenérkou týmu rozhodli smlouvu neprodloužit. Stanovisko obou stran (klub-trenérka) bylo jednoznačné.

 

S vědomím toho, že Kateřina odvedla pro klub vynikající dlouholetou kvalitní práci, rozhodli jsme se  (po konzultaci a souhlasu Martiny Papežové- současné trenérky RHC)  nabídnout paní Keclíkové práci vedoucí RHC DHC Slavia Praha, kde by mohla plně uplatnit  a nadále rozvíjet dosud minimální trenérskou praxi s licencí A s garantovaným platem 15.000,-Kč, tedy vyšším než pobírala jako hráčka…Součástí pracovní nabídky byl také plánován program, který měl zabezpečit setrvání jejího tréninkového zatížení ,aby hráčka netrpěla tréninkovým deficitem, třebaže jsem si uvědomovali, že ztratí na vytížení herním. I to by se ale dalo společně řešit. Kontaktovali jsme např. nejbližší 2 whilkové kluby ( Sokol Písek a Baník Most) s informací o tom, že je Kateřina volnou hráčkou, bohužel zájem o její hráčské služby byl negativní…

 

Na návrh naší trenérky Petry Vítkové, aby se nejprve setkaly obě ženy privátně a trenérka tak mohla novou situaci hráčce vysvětlit a objasnit, se tak skutečně stalo. Následně se pak paní Keclíková měla sejít na plánované schůzce 21.6. 2016 (jako každá hráčka každý rok) s naším předsedou Správní rady panem R.Tomanem.

 

Dlouhodobě plánovanou schůzku ovšem p.Keclíková sms zprávou z 19.06.2016 zrušila. Pan Toman opakovaně žádal o schůzku a navrhl jiný termín. Odpovědí bylo, opět přes sms : „…já si opravdu myslím, že je to zbytečné. Takže si nedělej starosti.“  Všechny sms zprávy jsem od p.Tomana viděl a jsou i nadále k dispozici .

 

Pokud by k setkání s hráčkou a vedením klubu došlo a společně bychom nenalezli konečné řešení, které by vyhovovalo oběma stranám, mohli bychom se pokusit vyvolat schůzku s managerem reprezentací panem Nocarem (jak nás p.Toman informoval, bylo domluveno na poslední schůzce zástupců klubů) a hledat cesty k úspěšnému řešení. Hráčka sama tak celou „kauzu“ uzavřela a pro klub je to jasný signál ve spolupráci nepokračovat.

 

Oficiální stanovisko klubu (jenž je k tématu Keclíková obsaženo zde) bychom vydali v termínu, který jsme si jako klub sami stanovili a kde chceme komentovat i další významné změny v klubové strategii (nové složení realizačního týmu, účast v Poháru EHF atd.). Myslíme si, že komentář „KECLA“ uvedený na Vašem FB je cílenou negativní kampaní vedenou dlouhodobě proti našemu klubu vedoucím družstva RD žen panem Krobem a žádáme, aby v této činnosti nepokračoval, alespoň na úrovni oficiálního komunikačního kanálu ČSH. Rozhodně si také nemyslíme, že by naše kroky, jež patří výhradně do kompetence Klubu, měly být komentovány na oficiálním kanálu ČSH s ironickým podtextem, že se jedná o další „skvělou“ spolupráci apod. DHC Slavia Praha vždy pracoval pro všechny kategorie RD týmů příkladně a konstruktivně.

 

Tolik na vysvětlenou k celému případu.

 

Se sportovním pozdravem

 

Ing.Vladimír Vojtíšek, člen Správní rady DHC Slavia Praha

V Praze 4.7.2016

 

Aktualizováno Pátek, 08 Červenec 2016 18:05
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.