company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Kvasničková: Všechny jsme si začaly víc věřit

Kvasničková: Všechny jsme si začaly víc věřit PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto Jiří Růžička   
Pátek, 20 Leden 2012 14:54

Praha – Šestnáctým kolem pokračuje tuto neděli v Edenu WHIL. V něm naše děvčata přivítají od 17 hodin celek Zlína, jediné družstvo, na jehož palubovce letos zvítězila. Je proto logické, že mají na utkání příjemné vzpomínky, mezi nimi i slávistická „univerzálka“ Marie Kvasničková.

Marie, jak vzpomínáte na duel ve Zlíně?

Nikdo tehdy nevěděl, co od nás může očekávat. Vědělo se, že nehraje Keclíková s Vítkovou, které odešly ze Slavie a nebude k dispozici ani vůdkyně Hanka Kutlvašrová, která laborovala se zraněním. Ve Zlíně nám ale vyšlo všechno, na co jsme sáhly, zatímco domácím přesně naopak.


 

Proč Slavia od té doby venku neuspěla?

Dostaly jsme se do začarovaného kruhu. Nedařilo se nám vůbec nic, a to jak v obraně, tak v útoku. Tým byl v útlumu. Hrát házenou nás najednou nebavilo, došlo k určitému vyhasnutí, kdykoliv se začalo prohrávat, svěsily jsme hlavy a utkání jen dohrály. O nějaké bojovnosti se nedalo vůbec mluvit.


 

 

V zimě situaci odnesl trenér Střelec. Co přinesl ten nový?

Určitě zpestřil tréninky. Jsme spojeny s hráčkami juniorky, tedy nás je na tréninku víc a můžeme se lépe doplňovat. K tomu se zapojuje do trénování i kouč juniorky Michal Červenka, se kterým máme různá kompenzační cvičení. Trenér Řezáč klade větší důraz na taktickou přípravu. Má zajímavě připravené video. Sestříhá nám utkání, ukáže některé útoky a některé obrany, můžeme se tak podívat jen na určité fáze duelu a nemusíme ho sledovat celý.

 

 

 

Venku jsme ale opět prohráli.

V Mostě byla vynikající atmosféra a bylo vidět, jak moc obě družstva chtějí. Já osobně si celou dobu myslela, že vyhrajeme. Pak se ale všechno zlomilo, přestalo se nám dařit v obraně, v útoku jsme neproměňovaly. K tomu se zranila Lenka Mouleová a začal zmatek. První půle byla ale z naší strany velmi dobrá.

 

 

Zranění Lenky Mouelové znamená pro vás větší šanci dostat se na hřiště. Jak se na novém postu pivotky cítíte?

Já jsem taková alternace na všechno, taková multifunkční hráčka. Vždycky, když se někdo zraní, tak tam jdu já. Popravdě řečeno z toho nemám moc velkou radost, nejradši bych zalezla na to svoje křídlo. Ale o tom rozhoduje trenér, ne já. Hrát na pivotu pro mě není jednoduché, jelikož nejsem žádná velká obranářka jako Lenka, jsem typ pivotky, která se dostane do šance spíš tím, že někam uhne, než by něco odclonila (smích).

 

 

 

Pojďme ke Zlínu, kde proběhla před časem mediálně známá „rebelie“. Může to zlínské hráčky nějak poznamenat?

Jedině pozitivně, jelikož dosáhly svého. Nyní musí být spokojené, nemohou už protestovat proti ničemu a na hřišti ukázat, že to byly ony, které měly pravdu. Jde pro ně o motivaci navíc.

 

 

 

Máte vytipované nějaké hráčky Zlína, na které je třeba si dávat větší pozor?

Samozřejmě na Štěrbovou s Poznarovou, což jsou velezkušené spojky s vynikající střelou. Zlín hraje rychlou hru s vynikající střelbou spojek a vynikajícím procentem úspěšnosti rychlých útoků. Nejnebezpečnější jsou svou komplexností. Úspěšně může zakončit každá z hráček.

 

 

 

Jak na ně?

Všechno musí vycházet z dobré obrany, pokud se nám v ní bude dařit, dostaneme se do rychlých brejků. Pokud ne, jsme odkázány na druhou vlnu, která už je složitější. Záleží ale hodně i na hře Zlína.

 

 

 

Jak moc aktuální je pro vás účast v play-off?

V dané situaci, kdy máme málo bodů, je pro nás složité mluvit o play-off. Na druhou stranu jsme profesionální hráčky, které se i při malé šanci musí o účast pokusit.

 

 

Díváte se v tabulce i dolů?

Nedíváme, nynější situace je uvolněnější, všechny jsme si začaly víc věřit. Sestupové starosti se nás týkat nebudou. Dolů se nikdo dívat nechce.

 

 

 

Jaký je váš tip na výsledek?

V tuto chvíli je Zlín favoritem, kterého ale chceme porazit. Věřím, že na to máme. Dobře se připravujeme. Podle mě půjde o vyrovnané utkání, které se rozhodne až v samotném závěru. Můj tip je vítězství Slavie.

 

 

Pokud vás zajímají i názory trenéra Řezáče, naleznete je zde:

http://prazsky.denik.cz/ostatni_region/hazena-kvasnickova.html

Aktualizováno Pátek, 20 Leden 2012 20:44
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.