company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality 11.00!!! Nedělní utkání Slavie proti Prešovu začíná v nezvyklý čas

11.00!!! Nedělní utkání Slavie proti Prešovu začíná v nezvyklý čas PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 05 Březen 2020 15:06

 

Pozor! Pozor! Pozor! Utkání 24. kola MOL ligy házenkářek Slavia Praha - ŠŠK Prešov začíná v neděli 8. března už v 11.00 hodin!!! Důvodem přeložení by byl střet se šlágrem fotbalové ligy a pražského derby Slavia-Sparta, které začíná v 17.00 hodin, tedy v tradiční čas nedělních utkání slávistických házenkářek.

 

Dobře naložený trenér Pražanek František Urban na otázku, čím je dopolední duel proti Prešovu výjimečný, s nadhledem odpověděl: „No právě tím, že se začíná už v 11 hodin.“ Ale následně už pokračoval ve vážnější tónu, protože si uvědomuje, že povinností jsou dva body, aby jeho tým zůstal ve hře o medaili ze společné česko-slovenské ligy a také především o druhé místo mezi českými kluby. Takže. „Sejdeme se holt dříve a v 10 hodin začínáme klasickou taktickou poradou před zápasem. Bude to pro nás všechny nové, ale budeme se s tím muset všichni nějak vypořádat.,“ objasnil Urban a ještě doplnil: „Poslední trénink máme v pátek později než obvykle, protože v hale budou hrát soutěžní utkání basketbalistky. Bylo by fajn mít trénink v čase zápasu, ale bohužel na to není prostor. Věřím, že děvčata k časnému začátku zápasu přistoupí profesionálně, přestože je v sobotu volno. Nechci měnit zavedené pořádky, že když hrajeme neděli, tak je v sobotu volno.“

Mezi oběma soupeři je 20 bodů rozdíl a osm míst v tabulce. Slavii patří třetí příčka, Prešovu osmá. O podcenění soupeřek nechce Urban ani slyšet, on sám si ho ani nepřipouští. Podle Urbana má i svá úskalí: „Nebude to jednoduchý zápas a víme, že ho nemůžeme podcenit. Ne, ne, samo to určitě nepůjde a děvčatům jsem to již během týdne vysvětloval. Prešov má obrovskou motivaci kvůli postavení pro slovenské play-off. Je pouze bod za dosud třetí Dunajskou Stredou a samozřejmě by se rád dostal před ní, aby se v semifinále neutkal s Michalovcemi. I proto musíme dávat pozor a upozorňuji, že žádný zápas se sám nevyhraje.“

Speciální motivaci však vypisovat nebude, protože po Prešovu čeká MOL ligu skoro měsíční reprezentační přestávka. „Proto do tohoto duelu půjdeme naplno. Ne, není třeba nic vypisovat, již před třemi týdny jsem oznámil, že po tomto utkání mají děvčata týden volno. To byla dlouhodobá motivace, protože od začátku ledna jsme hráli deset týdnů v kuse, každý víkend,“ objasnil trenér.

Urban opakuje, že jediným cílem a tudíž úspěchem jsou pouze dva body. „Přesně. Bereme jen dva body, nic jiného nás nezajímá. Po remíze v Porubě musíme naplno bodovat v každém ze zbývajících tří zápasů, abychom měli klid a vše si sami uhráli. Víme, že především v posledním duelu proti Mostu to bude těžké, ale ten zápas je ještě daleko. Proto musíme nejdříve porazit Prešov a pak vyhrát v Bánovcích nad Bebravou,“ poznamenal kouč.

Nedělní soupeřky opakovaně studoval na videozáznamech, ví o nejnovějších změnách v kádru. „Prešov posílil v brance, kde měli delší dobu problémy. Přišla Adriana Medveďová, která chytá MOL ligu již několik let, je to kvalitní brankářka, reprezentantka Slovenska. Znám ji, protože dvě sezony působila i v Michalovcích. Takže při taktické přípravě budu muset říct i něco k ní. Prešov má mladý, ale ambiciozní tým, v kterém se prosazuje Martina Popovcová, juniorská reprezentantka, která však už nastoupila za ženskou reprezentaci, střelkyně Tatiana Šutranová,“ popsal Urban.

Pro nedělní zápas má Urban k dispozici kompletní kádr, dlouhodobě zraněná maďarská brankářka Petra Pusztaiová by měla dorazit po klubové pauze 16. března a začít v Praze intenzivně rehabilitovat po zranění kolene.


Program 24. kola MOL ligy - pátek 6. března:
PSG Zlín - HK Hodonín; sobota 7. března: Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, MŠK Dunajská Streda - Sokol Poruba, Zora Olomouc - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, neděle 8. března - 11.00 hodin: Slavia Praha - ŠŠK Prešov.

Program 25. kola MOL ligy - sobota 4. dubna - 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha;
HK Hodonín - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - MŠK Dunajská Streda, Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - PSG Zlín, Baník Most - Sokol Písek.

Program 26. kola MOL ligy - čtvrtek 9. dubna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Baník Most; MŠK Dunajská Streda - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, SHK Veselí nad Moravou - HK Hodonín, Zora Olomouc - Slovan Duslo Šala, PSG Zlín - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - ŠŠK Prešov. Předehrávka: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 31:29.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Březen 2020 15:08
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.