company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Neděle 17.00 hodin: Poruba - Slavia. Přímý souboj o medaili je tady!

Neděle 17.00 hodin: Poruba - Slavia. Přímý souboj o medaili je tady! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 27 Únor 2020 12:36

 


Kdy jindy, než právě teď a v Porubě. Svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače se střetnou v neděli 1. března od 17.00 hodin v Ostravě s tamním Sokolem Poruba a půjde o další přímý souboj nejen o medaili z MOL ligy, ale také o lepší pozici pro českou část play-off. Pokud by házenkářky Slavie Praha ve 23. kole MOL ligy uspěly v Porubě, velmi výrazně by se přiblížily bronzu ze česko-slovenské soutěže a ještě by stále znervózňovaly zatím druhou Iuventu Michalovce.


Pražanky ztrácejí na Východoslovenky dva body, ale mají zápas k dobru a také lepší bilanci vzájemných zápasů, takže i případnou stříbrnou medaili „drží“ tzv. ve svých rukách. Náskok tří bodů mají slávistky na Porubu, která však bude jedno utkání dohrávat. První podzimní vzájemný ligový zápas vyhrála Slavia doma 24:23. Jakýkoliv bodový zisk hraje do not Slavie.

Celý tým Slavie se na nedělní zřejmě klíčový duel poctivě připravuje. Trenér František Urban se opakovaně ponořil do videozáznamů a rozebírá jak vzájemné zápasy, tak i souboj Mortu s Porubou. „Jsem rád, že jsem konečně Porubu viděl v kompletním složení. V obou předchozích vzájemných zápase v MOL lize i v Českém poháru nastoupili s různými hráčkami a v kombinovaných sestavách, protože jim někdo chyběl. Nyní proti Mostu byli v plné síle, což je samozřejmě dobře vědět,“ popsal Urban přípravu a doplnil: „Věřím, že vymyslíme dobrou taktiku, utkání zvládneme a budeme se nám dařit jako v posledních zápasech, především jako minulý týden proto Šale.“

Sedm vítězství v řadě, porážka Poruby v posledním kole. „Rád bych věřil, že i psychická výhoda je na naší straně, protože pokračujeme ve vítězné sérii. Ale… Poruba hraje doma. A doma je v této lize každý silný, což se potvrzuje téměř v každém kole. Rozhodně se však do Porubu jedeme „pobít“ o dobrý výsledek, vítězství,“ poznamenal kouč, který poodhalil detaily: „Před měsícem jsme měli s hráčkami a celým týmem velkou poradu, na které jsme si stanovili jistou strategii a dosud se jí držíme, o čemž svědčí řada sedmi výher v řadě. Zvládli jsme vše a nyní nás čeká první skutečně velká a vážná překážka s ohledem k medaili z MOL ligy, ale také, abychom skočili druzí mezi českými kluby a měli tak výhodnější pozici pro play-off.“

Co by bylo víc? Medaile z MOL ligy nebo druhé místo za Baníkem Most mezi českými kluby, což by znamenalo případně dva domácí zápasy v semifinále českého play-off. „Těžká otázka. Zvlášť v tom systému českého play-off, který je pro mě nový. O to těžší, že se hraje jen na dva vítězné zápasy a začíná se u týmu hůře postaveného v tabulce po základní části MOL ligy. Proto ani radši nekalkuluji. Ostatně jsem to nedělal ani nikdy před tím. Proto opakuji, že chceme v Porubě uspět, čímž by se možná hodně vyřešilo. Navíc jim máme co vracet - vyřazení z Českého poháru. V tomto pohárovém zápase jsme měli několikaminutový výpadek a tomu se nyní musíme vyhnout,“ odpověděl Urban a své hráčky bude upozorňovat především na spojkovou řadu Poruby: „Poruba má individuality především mezi spojkami. Mýlková je klasickou tvůrkyní hry, která ma navíc velmi dobrou spolupráci s pivotkou. Na krajních spojkách si musíme dát pozor na Desortovou, Andrýskovou, Poláškovou a Smetkovou, jsou nebezpečné při střelbě z devíti či deseti metrů. Bude záležet jen na nás, jak dodržíme taktiku, jak sami budeme hrát.“

Urban stále nemůže počítat s dlouhodobě zraněnou maďarskou brankářkou Petrou Pusztaiovou. „Zdravotní situace v našem kádru se nemění, bude připravený stejný tým jako na poslední duel se Šalou. Možná, pokud dojde ke zlepšení zdravotního stavu, vytáhneme i jednoho žolíka,“ uzavřel trenér Slavie Praha František Urban.

Program 23. kola MOL ligy - sobota 29. února:
SHK Veselí nad Moravou - Zora Olomouc, HK Hodonín - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - Baník Most, Iuventa Michalovce - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sokol Písek, Slovan Duslo Šala - MŠK Dunajská Streda; neděle 1. března - 17.00 hodin: Sokol Poruba - Slavia Praha.

Program 24. kola MOL ligy - sobota 7. března: Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, MŠK Dunajská Streda - Sokol Poruba, Zora Olomouc - Iuventa Michalovce, PSG Zlín - HK Hodonín, Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, neděle 8. března - 11.00 hodin: Slavia Praha - ŠŠK Prešov.

Program 25. kola MOL ligy - sobota 4. dubna - 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha;
HK Hodonín - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - MŠK Dunajská Streda, Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - PSG Zlín, Baník Most - Sokol Písek.

Program 26. kola MOL ligy - čtvrtek 9. dubna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Baník Most; MŠK Dunajská Streda - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, SHK Veselí nad Moravou - HK Hodonín, Zora Olomouc - Slovan Duslo Šala, PSG Zlín - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - ŠŠK Prešov. Předehrávka: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 31:29.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
23. kolo:
Sokol Poruba – Slavia Praha, 1. března, 17.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Únor 2020 13:41
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.