company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Cíl je jasný: Chceme druhé místo mezi českými kluby, říká kouč Urban

Cíl je jasný: Chceme druhé místo mezi českými kluby, říká kouč Urban PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 20 Únor 2020 10:05

 

Přímý boj o medaili z MOL ligy je tady! Házenkářky Slavie Praha se v neděli 23. února od 17.00 hodin ve vlastní hale ve Vršovicích utkají v prvním přímém duelu se Slovanem Duslo Šala o pozice na stupních vítězů v česko-slovenské soutěži. O týden později zavítají do Ostravy k dalšímu klíčovému utkání se Sokolem Poruba.


Pražankám patří v tabulce třetí místo, mají 31 bodů. Šala je šestá s 27 body, Poruba čtvrtá, má o bod méně, ale zápas k dobru. Čtyři body by zřejmě vše vyřešily. „ Samozřejmě víme, v jaké jsme situaci, že ji máme ve vlastních rukách. Ano, bavíme se o tom, co nás čeká. Děvčata se sama zajímají a sledují tabulku. Není to tak, že bychom chtěli něco zakřiknout, naopak vše řešíme otevřeně a tak si i o tom povídáme. Není proč, bychom o tom neměli mluvit,“ popisuje detaily z kabiny trenér Slavie Praha František Urban a i směrem k soupeřkám o nastávajících dvou nedělích přidává: „Hned po zápase s Hodonínem jsme si řekli, že takový výkon by nemohl stačit ani na Šalu, ani na Porubu. Baby si to uvědomují a přistupují k tomu s maximální odpovědností. Teď se soustředíme na Šalu, až ji překonáme, přesuneme naše maximální soustředění na Porubu. Ano, víme, o co v následujících dvou víkendech hrajeme.“

Takže… „Ano, musíme zlepšit naše zakončení oproti duelu s Hodonínem. Ten jsme sice vyhráli, ale… Šance jsme si vytvářeli, ale nedokázali jsme všechny proměnit. Na to bychom nyní mohli doplatit. Zvlášť když teď proti nám bude stát i lepší brankářka, než ty, které má Hodonín. Ale to myslím i ve vší úctě k nim,“ říká Urban, který stále řeší svou zapeklitou gólmanskou šlamastiku. Maďarská jednička Petra Pusztaiová je dlouhodobě zraněná, po svých zranění se už vrací Karin Řezáčová a Markéta Šlejtrová, takže v předchozích zápasech odvedla skvělou práci Pavlína Michalská, „zapůjčená“ z Loins Hostivice-Břve. „V týmu máme drobná zranění, ale věřím, že do neděle se je podaří vyléčit. Situace brankářek zůstává stejná, takže na Šalu půjdeme s trojicí Pavlína Michalská, Karin Řezáčová a Markéta Šlejtrová,“ informuje Urban.

Téměř jako automatické považoval kvalifikaci svého týmu do play-oof, kterou mu daroval Písek tím, že v duelech v Prešově a v Michalovcích nezískal ani bod. „Ano, zachytili jsme to, ale soustředíme se na sebe. Nyní máme před sebou jediný cíl. Chceme v konečné tabulce po základní části MOL ligy skončit druzí mezi českými kluby. Víme, že to bude těžké, ale pokud chceme celkově něčeho dosáhnout, tak si musíme dávat vysoké cíle,“ doplňuje Urban. Cíl a taktika je jasná: vyhnout se v semifinále Baníku Most a díky druhému místu si zajistit dva z případných tří zápasů doma.

Urban studoval nedělní soupeřky ve více duelech. Především v tom posledním s Mostem a pak také i při nečekané domácí prohře s Prešovem. „Až na jednu hráčku se Šale vrátily do sestavy baby, které byly zraněné, včetně brankářky Novotné.Tvůrkyní hry je Nikola Rácková, režíruje celou útočnou fázi jejich hry, takže na ni si budeme muset dát pozor. Dobře se chceme také připravit na jejich herní kombinace, o kterých víme, a chceme je eliminovat,“ uzavírá kouč Slavie Praha František Urban.


Program 22. kola MOL ligy - pátek 21. února:
Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - ŠŠK Prešov, sobota 22. února: Sokol Písek - Zora Olomouc, MŠK Dunajská Streda - HK Hodonín, Sporta Hlohovec - Iuventa Michalovce, Baník Most - Sokol Poruba, PSG Zlín - SHK Veselí nad Moravou; neděle 23. února - 17.00 hodin: Slavie Praha - Slovan Duslo Šala.

Program 23. kola MOL ligy - sobota 29. února - 18.00 hodin: Sokol Poruba - Slavia Praha;
SHK Veselí nad Moravou - Zora Olomouc, HK Hodonín - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - Baník Most, Iuventa Michalovce - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sokol Písek, Slovan Duslo Šala - MŠK Dunajská Streda.

Program 24. kola MOL ligy - sobota 7. března: Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, MŠK Dunajská Streda - Sokol Poruba, Zora Olomouc - Iuventa Michalovce, PSG Zlín - HK Hodonín, Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, neděle 8. března - 17.00 hodin: Slavia Praha - ŠŠK Prešov.

Program 25. kola MOL ligy - sobota 4. dubna - 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha;
HK Hodonín - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - MŠK Dunajská Streda, Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - PSG Zlín, Baník Most - Sokol Písek.

Program 26. kola MOL ligy - čtvrtek 9. dubna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Baník Most; MŠK Dunajská Streda - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, SHK Veselí nad Moravou - HK Hodonín, Zora Olomouc - Slovan Duslo Šala, PSG Zlín - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - ŠŠK Prešov. Předehrávka: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 31:29.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
23. kolo:
Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 17 .00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Únor 2020 10:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.