Hlavní strana Ženy Aktuality Michalská na deset minut zavřela branku a bylo hotovo

Michalská na deset minut zavřela branku a bylo hotovo PDF Tisk Email
Neděle, 16 Únor 2020 18:49

Házenkářky Slavie Praha pokračují ve výborných výkonech a prodlužují sérii vítězství. A to již na šest. V tomto kalendářním roce ještě neprohrály, když v utkání 21. kola MOL ligy doma porazily HK Hodonín jasně 32:20, po poločase 15:7. Pražankám nadále patří třetí místo v tabulce česko-slovenské soutěže. V příštím kole se svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače střetnou v neděli 23. února od 17.00 hodin doma se slovenským celkem Slovan Duslo Šala a vítězství by jim s největší pravděpodobností „odpáralo“ dalšího soupeře v bojích o medaili z MOL ligy.

MOL liga - 21. kolo

Slavia Praha - HK Hodonín 32:20 (15:7)

Magdaléna Svobodová střílí jednu ze svých osmi branek do sítě Hodonína. | Foto: Denisa Kisialová

První minuta, první střela a gól. Druhá minuta, 2:0. Desátá minuta a skóre 6:0. Bravurní kousek se podařil slávistkám hned na začátku duelu proti nováčkovi z Hodonína. Na deset minut takzvaně zavřená branka díky hostující gólmance z Lions Hostivie-Břve Pavlíně Michalské a bylo po zápase. V přeneseném smyslu slova a ve vší úctě k soupeřkám, které v prvním vzájemném souboji sezony loni v říjnu Pražanky zaskočily a senzačně vyhrály 28:26. Jenže teď se potvrdila slova pivotky Lucie Líbalové, že k žádnému podcenění nedojde a hráčky z jihu Moravy hned od úvodních sekund ucítí, kdo že je v Edenu doma a bude brát dva body.

O tom, že skutečně zůstanou v Praze nebylo pochyb. A to přestože hostující tým dokázal v průběhu první půle snížit na rozdíl čtyř branek, do přestávky však náskok poskočil na dvojnásobek. Na dvojciferný se vyšplhal už čtyři minuty po půli a tak se zápas dohrával zcela v klidu v režii slávistek, které mohly šeřit síly na příští neděli, kdy se opět doma utkají se Šalou. A tam už se může rozhodovat o medaili z MOL ligy.

„Ano začátek to byl krásný. Skvěle nám fungovala obrana a výborné zákroky přidala i Pavlína Michalská. Ale myslím, že jsme mohli vést i výraznějším rozdílem a o poločase mít nastřílených až 25 gólů. Vytvořili jsme si hodně gólových šancí v rychlých protiútocích, ale nedokázali jsme je proměnit. S tím jediným jsem nespokojený,“ hlásil pár minut po utkání kouč Slavie Praha František Urban a popisoval dál: „Neměli jsme jediný problém. Celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou a proto jsme si mohli dovolit zvolnit a myslet už na příští klíčový duel proti Šale. Proto také ve druhé půli téměř nehrála Tereza Pokorná, místo ní bojovala mladá Petra Škvorová. Jsem rád, že se po zranění na posledních deset minut vrátila do branky Markéta Šlejtrová, aby se vrátila do zápasového rytmu před konce základní části MOL ligy.“

Nejlepší střelkyní Slavie byla Magdaléna Svobodová s osmi góly.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Šlejtrová - Franková 3, Jačková 3, Pokorná 1, Líbalová 2, V. Fryčáková 4, Svobodová 8/2, Galušková 4/3, Chlupová, Škvorová 2. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek HK Hodonín: Tomašechová 4, Kalinová 4/1, Malecká 4/2, Cholevová, Nováková po 3.

Rozhodčí: Deml Dvořáček. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3. Vyloučení: 4:6. ČK: Kalinová (Hod.). Diváci: 132.

Výsledky 21. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou - Sporta Hlohovec 41:24, Iuventa Michalovce - MŠK Dunajská Streda 37:22, Zora Olomouc - PSG Zlín 30:25, ŠŠK Prešov - Sokol Písek 31:21, Slovan Duslo Šala - Baník Most 26:31, Sokol Poruba - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Program 22. kola MOL ligy - sobota 22. února:
Sokol Písek - Zora Olomouc, MŠK Dunajská Streda - HK Hodonín, Sporta Hlohovec - Iuventa Michalovce, Baník Most - Sokol Poruba, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - ŠŠK Prešov, PSG Zlín - SHK Veselí nad Moravou; neděle 23. února - 17.00 hodin: Slavie Praha - Slovan Duslo Šala.

Program 23. kola MOL ligy - sobota 29. února - 18.00 hodin: Sokol Poruba - Slavia Praha;
SHK Veselí nad Moravou - Zora Olomouc, HK Hodonín - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - Baník Most, Iuventa Michalovce - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sokol Písek, Slovan Duslo Šala - MŠK Dunajská Streda.

Program 24. kola MOL ligy - sobota 7. března: Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, MŠK Dunajská Streda - Sokol Poruba, Zora Olomouc - Iuventa Michalovce, PSG Zlín - HK Hodonín, Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, neděle 8. března - 17.00 hodin: Slavia Praha - ŠŠK Prešov.

Program 25. kola MOL ligy - sobota 4. dubna - 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha;
HK Hodonín - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - MŠK Dunajská Streda, Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba - Sporta Hlohovec, Slovan Duslo Šala - PSG Zlín, Baník Most - Sokol Písek.

Program 26. kola MOL ligy - čtvrtek 9. dubna - 17.00 hodin: Slavia Praha - Baník Most; MŠK Dunajská Streda - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, SHK Veselí nad Moravou - HK Hodonín, Zora Olomouc - Slovan Duslo Šala, PSG Zlín - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - ŠŠK Prešov. Předehrávka: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 31:29.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
23. kolo:
Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, pravé křídlo, hostování z Lions Hostivice-Břve
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)