company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia začíná v novém roce pouť do play-off u překvapení a nováčka v Dunajské Stredě

Slavia začíná v novém roce pouť do play-off u překvapení a nováčka v Dunajské Stredě PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 03 Leden 2020 10:20

 

Nový rok, a s ním přichází i nová výzva. Tou je postup do české části play-off MOL ligy. Její odvetná část začala ještě před vánočními svátky. Druhým, celkově patnáctým kolem, pokračuje o tomto víkendu. Házenkářky Slavie Praha, v tabulce šesté, čtvrté mezi českými kluby, zahájí pouť do vyřazovacích vojů v Dunajské Stredě, na půdě desátého celku společné česko-slovenské soutěže, který má o polovinu méně bodů - devět. Ale jak přiznává i trenér Slavie František Urban MŠK je překvapením tohoto ročníku, vždyť jako nováček dokázal jako jediný vedle Mostu porazit Iuventu Michalovce.


Po tříapůldenním novoročním volnu se hráčky Slavie sešly ve čtvrtek odpoledne a ještě před tréninkem spustil trenér František Urban přípravu na Dunajskou Stredu u videa, kde ukázal kromě prvního vzájemného duelu ze září loňského roku (40:28), především segmenty z minulého kola, kdy Slovenky prohrály v Mostu 24:39, a z jejich posledního domácího zápasu, v němž porazily Prešov 29:28.

„Na to že jsou nováčkem MOL ligy, tak z jejich postavení v tabulce a z jejich pozice mezi slovenskými jsem určitě překvapený,“ přiznává kouč Slavie Praha František Urban a popisuje, co vyčetl ze videozáznamů několika duelů sobotních soupeřek: „Ani v posledních utkáních se jejich hra příliš nelišila od toho, co předvedli v září u nás. Víme, že mají v týmu hodně mladých šikovných hráček, které doplňují dvě zkušené Bolgárka Bíziková a Monika Rajnohová, ta také prošla Slavií. Ukázali jsme si věci, na které si musíme dát pozor. A samozřejmě to budou právě ony dvě, které umějí připravit akce nejen pro sebe, ale také pro ostatní hráčky. Když budou mít míč Bíziková s Rajnohovou, budeme muset být v obraně výrazně pozornější."

Podle Urbana bude opět důležité tzv. nastavení hlavy, víra ve vlastní schopnosti a klid. „Věřím, že děvčata hodila nedělní porážku z Českého poháru s Porubou za hlavu, na tréninku vypadala odhodlaně a všichni si uvědomujeme, že začíná klíčová část sezony, kdy už nemůžeme zaváhat,“ říká Urban.

Má na mysli nebývalou vyrovnanost probíhajícího ročníku MOL ligy, kdy slávistky dokázaly po letech bodovat v Michalovcích, ale vzápětí prohrály na půdě nováčka z Hodonína. „Nesmíme dovolit žádná nepříjemná překvapení na náš účet. Rád bych řekl, že v Dunajské Stredě půjde o naše povinné vítězství, ale všichni vidíme, jak je tento ročník vyrovnaný a plný velkých překvapení. Ale samozřejmě uděláme všechno proto, abychom tam vyhráli. Tak by to mělo být, pokud chceme pomýšlet na nejlepší pozici pro play-off mezi českými týmy,“ uzavírá trenér Slavie Praha František Urban

Brankářka Petra Pusztaiová, která vynechala kvůli zranění nohy pohárový zápas s Porubou, absolvuje dnes ještě vyšetření v rodném Maďarsku, poté se spojí s trenérem a bude informovat o svém zdravotním stavu.

Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu v neděli 12. ledna od 17.00 hodin proti Sportě Hlohovec.

 

Program 15. kola MOL ligy - sobota 4. ledna 2020 - 16.00 hodin: MŠK Dunajská Streda - Slavia Praha; HK Hodonín - Sokol Písek, SHK Veselí nad Moravou - Sokol Poruba, Zora Olomouc - ŠŠK Prešov, PSG Zlín - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 5. ledna: Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šala. Předehrávka: Baník Most - Sporta Hlohovec 42:17.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Pátek, 03 Leden 2020 10:26
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.