company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Začíná druhá polovina MOL ligy, Slavia se představí v Písku

Začíná druhá polovina MOL ligy, Slavia se představí v Písku PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 11 Prosinec 2019 11:42

 

Odčinit remízu z prvního utkání letošního ročníku MOL ligy, ale především vyhrát a zajistit si tak lepší bilanci vzájemných zápasů. Přesně s tím pojedou házenkářky Slavie Praha k sobotnímu utkání 14. kola MOL ligy do Písku, kde se od 15.00 hodin utkají s tamním Sokolem. Jde o souboj sousedů v tabulce se stejným počtem bodů. Pražankám patří šestá příčka, čtvrtá mezi českými kluby, domácím sedmá, první mimo pozici pro české play-off. Tradičnímu duelu dodává na zajímavosti i to, že mnoho hráček působila právě v obou klubech, na střídačce Písku stojí Kateřina Keclíková, v poli dominuje Haba Kvášová, obě výrazné postavy Slavie nedávné doby. Také o tom mluvil trenéra Slavie Praha František Urban před vstupem do rozhodující druhé poloviny MOL ligy.

 

Slavia hraje v Písku proti proti Sokolu, s kterým v úvodním utkání této sezony doma remizovala. Je i pro počítající se vzájemné zápasy hodně důležité, abyste v sobotu v Písku vyhráli?
Ano, určitě je. Jsme bodově nastejno, takže by nám výhra dala jistotu, že při případné bodové rovnosti na konci základní části, abychom byli nad Pískem. Navíc každé vítězství v odvetné části MOL ligy bude důležité, protože především střed tabulky nebyl v lize tak dlouho vyrovnaný.

Písek překvapil vstupem do soutěže, kdy vyhrával a sbíral body. Teď se jeho pozice zhoršila, ale co od toho zápasu očekáváte?
Ten první vzájemný duel ze září máme ještě v hlavách a víme, že nám z mnoha důvodů úplně nevyšel. S remízou jsme nebyli a stále nejsme spokojení. Ale Eliška Jačková hrála po dvoutýdenní přestávce po problémech s prstem, Tereza Pokorná kvůli zdravotním problémům chodila jen házet sedmimetrové hody a Veronika Galušková kvůli dlouhodobému zranění nehrála vůbec. Nyní máme všechny tyto tři spojky k dispozici a zdravé, proto si myslím, že by i ten zápas v Písku měl vypadat úplně jinak z naší strany.

Písek dobře znáte, hodně hráček z jeho kádru působilo ve Slavii a obráceně. Na koho budete nejvíce upozorňovat?
Na Hanku Kutlvašrovou, vlastně Kvášovou. Ta je teď při chuti, v dobré formě, takže se na ni zaměříme. Ale nezapomeneme ani na Kubišovou a Součkovou. Víme, že koncentrovaní musíme být především v útoku a nedělat chyby při rychlých protiútocích, což nás provází skoro celou dosavadní sezonu. Bylo by ideální, kdybychom si co nejrychleji vytvořili dostatečný náskok, abychom se nemuseli strachovat o výsledek a utkání v klidu dohráli.

Co je větší výhodou? Že vy tak dobře znáte Hanu Kvášovou? A nebo že ona tak dobře zná Slavii?

(smích) To je záludná otázka, ale myslím si, že je to padesát na padesát. Nejen Hanka, ale i některé další hráčky působily ve Slavii a tedy se dobře znají. No uvidíme, kdo z toho více vytěží.


Ve 14. kole MOL ligy se hraje další „derby“ zápas sousedů v tabulce. Sokol Poruba - Zora Olomouc, mají shodně o dva body víc než Slavia a patří jim čtvrté a páté místo. Jaký výsledek by pro vás byl ideální?
To se musíme zamyslet. Ale zřejmě by nám při našem vítězství v Písku nejvíce vyhovovala jejich vzájemná remíza. Ale my se té při té vyrovnanosti ligy musíme soustředit především sami na sebe a vše si uhrát sami.

Na začátku druhé poloviny základní části ztrácí Slavia čtyři body na medailové pozice v MOL lize. Je cenný kov ze společné soutěže pořád ještě cíl?
Ne prvotní, protože před sezonou jsme mluvili o tom, že nejdůležitější je si zajistit postup do české části play-off, nejlépe ze druhé pozice. Teď jsme na čtvrté, takže musíme přidat. (smích) Ale ani kdybychom byli teď na druhém místě mezi českými kluby, tak by nám to nestačilo na medaili z MOL ligy, protože jsou tam slovenské celky Michalovce a Šala. Ale samozřejmě nic nevzdáváme a i o medailové pozice ještě budeme bojovat.

Může tomu pomoci i fakt, že ze 13 zápasů odvetné části budete hned osm z nich hrát doma a jen pět venku? Bude to velká výhoda?
Věřím, že ano. Rozhodně by to měla být naše velká výhoda, protože právě venku jsme tzv. nechali nějaké body zcela zbytečně. Z pěti domácích utkání jsme čtyři vyhráli a jen ten úvodní s Pískem remizovali.

Duel v Písku je sice prvním utkáním druhé poloviny základní části, ale posledním letošním MOL-ligovým zápasem. Vymyslíte na něj nějakou speciální motivaci, aby ho děvčata zvládla? Protože po něm přijde přestávka…
Rozhodně ano, něco připravíme. Ale jsem si jistý, že děvčata si uvědomují vážnost situace speciálně tohoto duelu.

Otázka na závěr: Do Písku jedete s kompletním a zdravým kádrem?
Ano. Konečně nemáme žádné zraněné a všechny hráčky budou připravené.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Středa, 11 Prosinec 2019 11:43
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.