Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia prohrála v Mostu s Baníkem 25:32

Slavia prohrála v Mostu s Baníkem 25:32 PDF Tisk Email
Sobota, 07 Prosinec 2019 19:53

Házenkářky Slavie Praha podlehly ve 13. kole MOL ligy Baníku Most 25:32, po poločase 10:15. V tabulce nadále zůstávají nadále na šestém místě, čtvrté mezi českými celky, což znamená pozici postupu do české části play-off. Nejlepší střelkyní Pražanek byla s pěti brankami Veronika Galušková. Podzimní část česko-slovenské soutěže uzavřou svěřenkyně trenérů Františka Urbana a Jana Salače v sobotu 14. prosince v Písku. Poté následuje třítýdenní přestávka.

MOL liga - 13. kolo

Baník Most - Slavia Praha 32:25 (15:10)

Zpočátku nešlo o žádnou vášnivou přestřelku. Jako první se trefila až ve třetí minutě domácí Zachová, o minutu později Mikulčiková. Příležitosti měly také Pražanky, ale Veronika Galušková neproměnily dva sedmimetrové hody a tak slávistky čekaly na první vstřelený gól dlouhých sedm minut. Přestože prohrávaly jen 1:2, nepodařilo se vyrovnat, naopak Mostečanky přidaly rychle další branky. Pražanky dokázaly zareagovat ještě v 15. minutě, kdy se dotáhly na dostřel jediného gólu. Druhá půlka prvního dějství však opět vyšla lépe domácím, které nasadily k rozhodujícímu trháku v podobě pěti branek.

„Přestože jsme nakonec prohráli první poločas o pět gólů. vůbec nebyl z naší strany špatný. Naopak, musím děvčata pochválit, jak bojovala, snažila se. Bohužel v začátku se sešly naše neproměněné sedmičky a góly soupeřek z rychlých protiútoků,“ popsal trenér Slavie Praha František Urban.

O podobný rozdíl se oba celky „tahaly“ ještě do 38. minuty, hráčky Baníku následně zopakovaly další střelecký nástup a tři minuty před sirénou se dostaly dokonce až k desetibrankovému rozdílu. Ten nakonec slávistky nepřipustily a na konci korigovaly na odstup sedmi gólů.

„Za to snížení na konci zápasu jsem rád, protože děvčata dodržela pokyny při posledním time outu, kdy jsme si řekli, že by bylo dobré neprohrát o deset branek. To se podařilo. Bohužel jsme však narazili na Most, který už byl ‚vyhraný‘, ale také odpočinutý z Ligy mistryň. Ano, v současné době je výkonnostně před námi, ale věřím, že v následujících pěti měsících do play-off se zlepšíme i my a tam bude naše hra vypadat výrazně jinak, lépe,“ uzavřel trenér Slavie František Urban.

Nejvíce branek Baníku Most: Zachová 8/5, Šustková 5, Dvořáková, Eksteinová, Kostelná po 3.

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová 1, Řezáčová, Šlejtrová - Franková, Míšová 3, Novotná 2, Večeřová, Jačková 4, Pokorná 2/1, Líbalová 1, Fryčáková 5, Vítová, Svobodová 1, Galušková 5/1, Chlupová 1. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 835.

V příštím kole se slávistky utkají v sobotu 7. prosince od 18.00 hodin v opakování posledního finále v Mostu s tamním Baníkem a uzavřou tak první polovinu základní části MOL ligy. Tu druhou načnou o týden později proti Sokolu v Písku. Pak následuje třítýdenní přestávka, 4. ledna 2020 se Slavia představí v Dunajské Stredě.

Výsledky 13. kola MOL ligy: Sokol Písek - Iuventa Michalovce 24:33, HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou 30:39, Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc 31:28, neděle 8. prosince: ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
20. kolo:
Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)