company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Krásný začátek, trápení uprostřed, ale nakonec vítězství 30:28

Krásný začátek, trápení uprostřed, ale nakonec vítězství 30:28 PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Sobota, 16 Listopad 2019 19:27

 

Série vítězství pokračuje. Po domácí výhře z minulého týdne nad Sokolem Poruba se házenkářky Slavie Praha prosadily také v 11. kole MOL ligy, když zvítězily v Prešově nad tamním ŠŠK 30:28 po prohraném prvním poločase 12:15. Slavia zůstává v tabulce na sedmém místě, ale díky vítězství se bodově přiblížila ostatním českým celkům v boji o play-off. Událostí je návrat Veroniky Galuškové do sestavy Slavie, která se vrátila po dlouhodobém zranění nohy, a hned se zapsala do statistik proměněným sedmimetrovým hodem. Nejlepšími střelkyněmi Pražanek byly s osmi brankami Adriana Míšová a Tereza Pokorná.

 

MOL liga - 11. kolo

ŠŠK Prešov - Slavia Praha 28:30 (15:12)

Krásný úvod předvedly slávistky v 11. kole MOL ligy na východě Slovenska. V Prešově vedly po třech minutách 3:0, ale pak se začaly trápit, přenechaly aktivitu domácím, které toho využily a během následujících minut nejenže vyrovnaly, ale i získaly tříbrankový náskok. Na ten dokázaly Pražanky odpovědět čtyřmi trefami v řadě, ale závěr první půle patřil Prešovankám, které skóre přetočily na svou stranu.

Ve svém tlaku pokračovaly také po přestávce, dvakrát se dostaly do vedení až o čtyři góly, ale slávistky trpělivou prací z náskoku ubíraly. A do poslední desetiminutovky vstupovaly s mírným náskokem. Ten se sice ještě jednou „smrskl“ na jedinou branku, ale na konci tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače přece jen potvrdil roli favoritů a vyhrál 30:28.


František Urban, trenér Slavie Praha: „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, potěšilo nás vedení 3:0, ale pak jsme neproměnili vyložené šance. Pokud by se tak stalo, mohli jsme vést klidně 7:0. Bylo vidět, že jsme si v útočné fázi vytvořili dobré brankové příležitosti, ale tzv. jsme hořeli v koncovce a Prešov nás za to trestal jednoduchými góly z rychlých protiútoků. V obraně nám to fungovalo lépe, velmi dobrý výkon podala brankářka Markéta Šlejtrová. Celkově nemohu říct, že by děvčeta naplnila naše taktické pokyny, ale naše rady k zakončení, které jsme jim dávali Janem Salačem, nepadly na úrodnou půdu.“


Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Popovcová, Vencuriková po 7, Klučková 4/1.

Sestava a branky Slavie Praha: Řezáčová, Šlejtrová - Franková 1, Brožová, Míšová 8, Novotná 3, Večeřová, Jačková 5, Pokorná 8, Líbalová, Fryčáková 2, Vítová, Svobodová 5, Galušková 1/1, Chlupová. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Palovčák, Šimko. Sedmimetrové hody: 4/1 - 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 168.

Nejbližší utkání, navíc domácí, čeká Pražanky po reprezentační přestávce v neděli 1. prosince od 15.00 hodin proti Sokolu RMK Bánovce nad Bebravou.

Výsledky 11. kola MOL ligy: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda 35:21, Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou 26:26, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc 31:25,
HK Hodonín - PSG Zlín 19:28, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec 41:25, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most 21:48.


Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 15.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
10. kolo:
Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.30 hodin
13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin
20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px Verdana; color: #000000} span.s1 {font-kerning: none}

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Listopad 2019 10:46
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.