company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky míří na východ Slovenska, v sobotu se utkají v Prešovem

Slávistky míří na východ Slovenska, v sobotu se utkají v Prešovem PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 13 Listopad 2019 12:39

 

Pro dva tzv. povinné body vyrazí házenkářky Slavie Praha do Prešova, kde se v sobotu v 11. kole MOL ligy utkají od 17.30 hodin s tamním klubem ŠŠK. Tomu patří v tabulce desátá příčka se čtyřmi body, Pražanky jsou sedmé s dvanácti body. Po duelu na východě Slovenska následuje reprezentační přestávka, po ní hostí tým trenérů Františka Urbana a Jana Salače v neděli 1. prosince od 15.00 hodin poslední celek česko-slovenské soutěže Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.


Slávistky se vypořádaly s náročným programem posledních týdnů, kdy odehrály dva venkovní dvojzápasy v Poháru EHF v Severní Makedonii a v Dánsku, postoupily do čtvrtfinále Českého poháru, cestovaly do Michalovců, odkud přivezly cenný bod. Pak však přišly dvě porážky, po kterých kouč Urban pravil: „Neohlížíme se zpět, chceme nastartovat šňůru výher.“ A podařilo. Po zdolání tradičního a tradičně nepříjemného soupeře Sokola Poruba nyní čekají Prešovanky. Čtyři body získaly za dvě vítězství nad nováčkem MOL ligy z Hodonína a nad posledními Bánovcemi. V posledním kole utrpěl Prešov debakl na půdě českého mistra Baníku Most, když prohrál o 18 gólů 26:44.

Tedy ideální situace pro slávistky v pokračování vítězného tažení. Zvlášť, kdy „čeká“ reprezentační přestávka a po ní doma nejslabší družstvo celé soutěže.

„Určitě jedeme do Prešova pro vítězství. Už není prostor na další ztráty bodů, zvlášť poté, co jsme je ztratili v Olomouci, v Hodoníně a v Šale. Tedy věřím, že konečně dovezeme body i z venku,“ říká jasně trenér Slavie Praha František Urban, který řeší jediný problém. Dostat se k videozáznamu posledního zápasu Prešova v Mostě. „Nikde není, zatím jsme ho nesehnali, což nám trochu komplikuje přípravu. Ale viděl jsem jejich zápas v Písku, tedy aspoň něco,“ oznamuje Urban a doplňuje: „Tým ŠŠK však dobře znám, protože když jsem ještě působil v Michalovcích a vedl tamní RHC, tak jsem v Prešově byl i třikrát do měsíce. Viděl jsem tedy trénovat jejich hráčky. Navíc Prešov nyní omladil kádr, má v něm několik hráček ještě věkem starší dorostenky, ale zároveň reprezentantky. Samozřejmě, že vím i o kvalitách dalších, třeba Tatiany Šutranové, která je nejzkušenější, nebo Livie Klučkové. Takže věřím, že informací bychom měli mít dostatek.“

Na otázku, zda má nějaké obavy, Urban odpovídá: „Snad jen z našich hluchých pasáží, které se nám zatím nepodařilo vymýtit. Po ztrátě míče nebo nepromění šance musí následovat okamžitý návrat do obrany, protože Prešov má rychlá křídla, třeba v podobě Lenky Ratvajské. Oni sice mají individuality, ale protože znám práci trenéra Maroše Vikartovského, s kterým jsme dobří kamarádi, tak vím, že nikdy nesází na hru jednotlivkyň, takže si musíme dát pozor na celé družstvo.“

Výprava Slavie vyrazí na východ Slovenska v sobotu v sedm hodin ráno vlakem Českých drah a s jedním přestupem by měla dorazit včas do Prešova.


Program 11. kola MOL ligy - pátek 15. listopadu: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most, sobota 16. listopadu - 17.30 hodin: ŠŠK Prešov - Slavia Praha; Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc, HK Hodonín - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec. Předehrávka: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda.

Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 15.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)
10. kolo:
Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.30 hodin
13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin
20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin
23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin
26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.


Příchody do Slavie Praha
Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň
Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)
Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu
Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy
Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha
Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol 
Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc
Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga
Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)
Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)
Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020
František Urban; hlavní trenér, licence A.
Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.
Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

 

Aktualizováno Středa, 13 Listopad 2019 12:41
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.