company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Výprava Slavie je v Dánsku, v pátek a v sobotu se tam hraje Pohár EHF

Výprava Slavie je v Dánsku, v pátek a v sobotu se tam hraje Pohár EHF PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 10 Říjen 2019 13:27

 

PŮVODNÍ REPORTÁŽ Z DÁNSKA | (Aktualizovali jsme) Házenkářky Slavie Praha se po středečním vítězství 28:24 nad SHK Veselí na Moravou v předehrávce 6. kola MOL ligy sešly hned ve čtvrtek v 5.30 hodin na Letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni, odkud vyrazily směr Dánsko. Po přistání v Kodani se autobusem přesunuly do 165 kilometrů vzdáleného třetího největšího největšího města v zemi. Na okraji Odense „rozbily“ základní tábor. Dnešní podvečerní trénink a oba víkendové zápasy druhého kola kvalifikace Poháru EHF mezi Slavií a Odense Håndbold se však budou hrát v jedenáct kilometrů vzdálené hale ve městečku Otterup.


Příprava na Odense začala krátce po vyřazení severomakedonského Kumanova a změnila se v počátku na detektivní pátrání. V Dánsku není obvyklé a volně přístupná databáze zápasů jako v MOL lize, kdy se záznamy utkání dají stáhnout k dalšímu rozboru. Proto nebylo jednoduché, se byť k jedinému záznamu dostat. „Nebýt osobních vazeb a dobrých vazeb s Rasmusem Poulsenem, trenérem klubu Skövde HF, se kterým jsme hráli na přípravném turnaji ve Švédsku, tak bychom se asi k ničemu nedostali,“ popsal snažení trenér Slavie Praha František Urban.

Přílet do Kodaně. To je on, most mezi Dánskem a Švédskem z detektivní série Most.


„Takže jsem nakonec viděl jsem jen jeden ligový zápas Odense ve Viborgu,“ přiznal Urban a na otázku, co z něj vyčetl?, odpověděl: „Že v prvním poločase nehrálo Odense v obvyklé základní sestavě, proto šlo o vyrovnaný průběh. Ovšem nutné poznamenat, že Viborg hrál velmi účelně. Do druhé půle Odense vystřídalo, nastoupily všechny její hvězdy jako Nycke Grootová, Nathalie Hagmanová, Stine Jørgensen, v bráně byla nizozemská reprezentantka Tess Westerová a nakonec vyhrálo o jedenáct gólů. Přesvědčil jsem se, že se dá s Odense hrát pouze podáme-li zcela nadstandardní nebojácný výkon založený na skvělé obraně.“

Při čtvrtečním videorozboru her soupeřek upozornil Urban na hru spojek Odense. „Jsou vysoké a silné, přesto jsou velmi pohyblivé a rychlé, čímž jsou i šikovné ve hře jedna na jednu na brankovišti. Navíc se od nich dá čekat hodně střelby z hranice devíti metrů, i více. V obraně praktikují severskou klasiku, tedy šest-nula, dost agresivní. Nápovědou může být hr Viborgu, kdy hodně hráli s míčem, který soupeřkám nechtěli tzv. půjčit. Takže se o toto budeme snažit v naší hře, společně s jednoduchou kombinací. Taková je prostě současná házená. Upozorňují hráčky, že to, co stačí v MO lize, tedy statické bránění, zde bude rozhodně málo a nestačilo by to na uspokojivý výsledek,“ popisoval hru pátečních a sobotních soupeřek Urban.

S otázkou, co by byl uspokojivý výsledek, se popasoval po svém: „Bude záležet na přístupu a hře děvčat. Pokud uvidím, že do toho holky dají všechno, ale soupeřky budou prostě lepší, tak to přijmu. Je jasné, že Odense je velký favorit.“

Přesto vedení i realizační tým Slavie udělaly vše proto, aby hráčky odletěly do Dánska maximálně odpočinuté. „Proto jsme hned po středečním utkání s Veselím měli regeneraci. V šatně máme vířivku, také káď s ledem, povolali jsme fyzioterapeutku. Dokonce jsme měli k dispozici i saunu. Takže jsme využili všechny dostupné možnosti,“ popsal Urban.

Výprava Slavie je v cíli - v dánskeém Odense. | Foto: Vít Chalupa 2x

 

ZDE najdete kompletní fotogalerii z cesty a prvního tréninku.


Slávistky se už v Severní Makedonii setkali s tzv. víkendovým zápasem. Podobné je čeká také s Odense. V pátek se hraje od 18.30 hodin, odveta v sobotu od 17.00 hodin. Ovšem ještě nikdy neměly před pohárovými duely jediný „volný“ den, vyplněný náročným cestováním. „I s tím se musíme vyrovnat. Proto čtvrteční trénink bude krátký, hodinový, ukážeme si, co hrát, abychom obstáli. Ale rozhodující bude, jak se hráčky připraví v hlavách. Ty musí mít čisté a musejí chtít se o výsledky a postup poprat,“ poznamenal Urban a vysvětlil: „Teď už to není o tréninku. Pokud má někdo problém s nějakými herními činnostmi, tak teď už je nezdokonalí, stejně jako z ničeho nic nebude rychlejší. Proto je to o nastavení hlavy, aby hráčky uvěřily, že se i s takovými soupeřkami dá hrát. Základem bude disciplína. A také přístup.“

K tomu František Urban řekl: „Vím, jak zprofanované je spojení, užít si zápas, ale v tomto případě nejde o tzv. české lážo-plážo, ale užít si skutečně tu možnost hrát s jedním z nejlepších celků v této soutěži, vyzkoušet si porovnání s takovými hráčkami, jako jsou dánské, švédské, nizozemské reprezentantky. Toto bude opravdová házená, vysoká škola házené.“

 

Program 2. kola kvalifikace Poháru EHF

Pátek 11. října 2019 - 18.30 hodin: Slavia Praha - Odense HB (hraje se v Otterupu).

Sobota 12. října - 17.00 hodin: Odense HB - Slavia Praha (odveta, hraje se opět v Otterupu).Program 6. kola MOL ligy - sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín. Předehrávky: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou 28:24, Baník Most - Iuventa Michalovce 26:25.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Program 8. kola MOL ligy - sobota 26. října - 17.30 hodin: HK Hodonín - Slavia Praha; Sokol Písek - ŠŠK Prešov, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sokol Poruba, Baník Most - Slovan Duslo Šala, MŠK Dunajská Streda - Iuventa Michalovce; 27. října: Sporta Hlohovec - SHK Veselí nad Moravou, PSG Zlín - Zora Olomouc.

Program 9. kola MOL ligy - středa 30. října: Sokol Poruba - Baník Most; sobota 2. listopadu - 18.00 hodin: Slovan Duslo Šala - Slavia Praha; Zora Olomouc - Sokol Písek, SHK Veselí nad Moravou - PSG Zlín, Iuventa Michalovce - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - MŠK Dunajská Streda, ŠŠK Prešov - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Program 10. kola MOL ligy - středa 6. listopadu - 17.30 hodin: Slavia Praha - Sokol Poruba; sobota 9. listopadu: Sokol Písek - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Baník Most - ŠŠK Prešov, MŠK Dunajská Streda - Slovan Duslo Šala, Sporta Hlohovec - HK Hodonín, PSG Zlín - Iuventa Michalovce, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou.

Program 11. kola MOL ligy - středa 13. listopadu: Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda; sobota 16. listopadu - 17.30 hodin: ŠŠK Prešov - Slavia Praha; Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Zora Olomouc, HK Hodonín - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - Sporta Hlohovec, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Baník Most.

Program 12. kola MOL ligy - sobota 30. listopadu: Sokol Písek - Baník Most, MŠK Dunajská Streda - ŠŠK Prešov, Sporta Hlohovec - Sokol Poruba, Zora Olomouc - HK Hodonín, SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; neděle 1. prosince - 17.00 hodin: Slavia Praha - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Slovan Duslo Šala.

Program 13. kola MOL ligy - neděle 1. prosince: Sokol Písek - Iuventa Michalovce; pátek 6. prosince: HK Hodonín - SHK Veselí nad Moravou; sobota 7. prosince - 18.00 hodin: Baník Most - Slavia Praha; Slovan Duslo Šala - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec, Skol RMK Bánovce nad Bebravou - MŠK Dunajská Streda; neděle 8. prosince: Sokol Poruba - PSG Zlín.

Program 14. kola MOL ligy - středa 11. prosince: HK Hodonín - Iuventa Michalovce; sobota 14. prosince - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Baník Most - MŠK Dunajská Streda, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Sporta Hlohovec, ŠŠK Prešov - PSG Zlín, Slovan Duslo Šala - SHK Veselí nad Moravou; neděle 15. prosince: Sokol Poruba - Zora Olomouc.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Český pohár - 3. kolo

Program - sobota 23. listopadu - 18.00 hodin: Loko České Budějovice - Slavia Praha; DHC Plzeň - Sokol Písek, Sokol Vršovice A - Zora Olomouc, Lions Hostivice - Břve - Baník Most, SC Bohumín - Sokol Poruba, Kunovice - SHK Veselí nad Moravou, Házená Jindřichův Hradec - HK Hodonín, Jiskra Otrokovice - PSG Zlín.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Pátek, 11 Říjen 2019 09:25
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.