Hlavní strana Ženy Aktuality Sen o třetím duelu, stejně jako o titulu, se rozplynul. Slávistky končí druhé

Sen o třetím duelu, stejně jako o titulu, se rozplynul. Slávistky končí druhé PDF Tisk Email
Sobota, 18 Květen 2019 18:34

Ano, byla to česká ženská házená na nejvyšší úrovní. Slavia Praha předvedla ve druhém duelu finálové série proti domácímu Baníku Most špičkový výkon, dlouho si říkala o třetí rozhodující utkání, ale… Nakonec Most zvítězil 28:23, po poločase 13:12 a získal sedmý český titul v MOL lize za sebou. Slávistky berou stejně jako loni i předloni stříbro. Krásné stříbro.

MOL liga – finále – 2. zápas

Baník Most – Slavia Praha 28:23 (13:12)

Krásné představení předvedly slávistky ve druhém finále a celou dobu sahaly po prodloužení série do rozhodujícího nedělního třetího duelu, přestože do něj vstoupily bez zraněné nejlepší střelkyně Veroniky Galuškové. Ale…

Pražanky nakonec berou krásné druhé místo, stejně jako v posledních letech. To se zdálo po lednové porážce ve Veselí nad Moravou před koncem první poloviny základní části MOL ligy a ztrátě devíti bodů na postupová místa až nedosažitelné. Závěr základní části Pražankám vyšel, stejně jako semifinále proti Sokolu Poruba.

Z prohry v prvním finálovém duelu se svěřenkyně tandemu Salač-Vítková oklepaly a vtrhly na mosteckou palubovky tzv. bez bázně a hany. Odměnou jim bylo nejen rychlé vedení, ale až do poslední minuty před přestávkou častější plus na jejich kontě. V polovině prvního dějství Pražanky vedly dokonce o tři branky. Náskok však neudržely a domácí skóre otočili.

Druhá půle nabídla stejně dramatickou a vyrovnanou atraktivní házenou. Slávistky opět získaly mírný náskok, tentokrát dvou gólů. Ale následně se s domácími přetahovaly o každý míč, branku. Na začátku poslední desetiminutovky základní šedesátiminutové hrací doby odskočili domácí o dva góly, na což kouč Salač zareagoval oddychovým časem. Ten jeho hráčky oživil a během následujících dvou minut opět vyrovnaly. Drama vrcholilo. Ovšem tentokrát však už v režii Mosteckých, které zareagovaly stejným způsobem a vzaly si vedení o dvě branky zpět. Naději mohlo přinést vyloučení domácí Borovské, ale během něj Magdalena Svobodová trefila jen boční síť. Vzápětí Kostolná a Zachová „přinesly“ domácím vysvobození v podobě dalších dvou branek. Eliška Jačková v 58. minutě zaznamenal korekci skóre, ale…

Vedení Slavia Praha blahopřeje tradičním soupeřkám k zisku titulu a těší se na nový ročník.

Nejlepší střelkyní Slavie byla s osmi brankami Tereza Pokorná.

Nejvíce branek Baníku Most: Šustková 8/3, Kovářová, Zachová po 5,.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 1, Míšová 1, Novotná 2, Večeřová 1, Jačková 4, Tulipánová 1, Pokorná 8/3, T. Fryčáková, V. Fryčáková 2, Svobodová 3, Chovancová, Chlupová 2, Slabá. Trenéři: Salač, Vítková.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 8:7. Diváci: 875. Konečný stav série: 2:0.