company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme


O devět! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 04 Duben 2019 12:52

 

Play-off je jasné, přesto je o co hrát. Házenkářky Slavie Praha se v neděli sedmého dubna od 17.00 hodin vrhnou ve vlastní hale ve Vršovicích do střeleckých dostihů. Pokud v předposledním 21. kole základní části MIOL ligy porazí SHK Veselí nad Moravou o devět gólů, budou mít lepší bilanci ze dvou vzájemných zápasů a v semifinále českého play-off se tak vyhnou zcela určitě Baníku Most.

 

„Pokud by na konci zápasu svítil na tabuli takový rozdíl ve skóre, budeme samozřejmě rádi,“ říká s úsměvem trenér Slavie Praha Jan Salač a férově přiznává: „Ano, v semifinále bychom se chtěli vyhnout Mostu.“ Severočeský klub je také v této sezoně nejlepším českým týmem a jako jediný již má jistou medaili ze společné česko-slovenské soutěže, stříbro si může zajistit již jediným bodem o víkendu proti Zlínu.

 

Pohled na tabulku MOL ligy říká, že Veselí má 25 bodů, další jistý postupující Sokol Poruba 24 a Slavia 23. Pražanky by se při dvou výhrách mohly posunout i na druhou příčku mezi českými celky, což by pro ně byla výhoda pro případné třetí rozhodující utkání se semifinále.

 

První krok je třeba udělat v neděli proti Veselí, které v lednu doma porazilo Slavii 33:25. „Do utkání však půjdeme s tím, že budeme chtít hrát naši hru bez ohledu na soupeře. Pro nás to už bude příprava na play-off. Pokud trpělivě a postupnými krůčky bude narůstat skóre a bude se nám dařit, tak ten desítibrankový rozdíl budeme mít v hlavách. Nebudu lhát, na trénincích o tom mluvíme, ještě se o tom budeme zmiňovat i v neděli před zápasem. Hráčky musejí vědět, jak se mají zachovat za jakéhokoliv stavu. Kdybychom vedli o devět gólů deset sekund před koncem, abychom zbytečně nestříleli, nepřišli o míč a ještě inkasovali. O tom všem je ‚poučíme‘,“ vysvětluje Salač, který si uvědomuje sílu nedělních protivnic: „Půjdeme na ně s pokorou a s respektem, protože soupeř je dobrý, má ve svém středu velice zkušené hráčky jako jsou Kubáčková, Veselková nebo Pastorková. Uvědomujeme si, že obtížné bude už jen vyhrát. Zvlášť, když víme, že poslední vzájemný zápas nám letos v lednu ve Veselí vůbec nevyšel, takže máme soupeři co vracet.“

 

Salače potěšila výhra z minulé soboty nad Mostem, díky které si jeho svěřenkyně již s předstihem zajistily účast v bojích o český titul. Ocenil především výkon. „Nemyslím si, že bychom měli příliš měnit. Spíš naopak. Chceme navázat na poslední duel před týdnem proti Mostu a ještě ho doplnit lepší obranou, která nám ve Veselí nefungovala,“ poznamenává Salač, jemuž dělá starosti zdravotní stav některých hráček, proto: „Bude záležet na tom, v jaké sestavě nastoupíme, protože máme nějaké zdravotní komplikace. O startu některých hráček se rozhodne až těsně před nedělním utkání.“

 

Program 21. kola MOL ligy – sobota 6. dubna 2019: DHC Plzeň – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, ŠŠK Prešov – Zora Olomouc, Duslo Šala – Sokol Poruba; neděle 7. dubna – 17.00 hodin: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, Baník Most – HC Zlín. Předehráno: Iuventa Michalovce – Sokol Písek 39:22.

 

Program 22. kola MOL ligy – sobota 13. dubna 2019 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha; Sokol Poruba – DHC Plzeň, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín, Zora Olomouc – Duslo Šala, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, Baník Most – Sokol Písek.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Duben 2019 12:54
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.