Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia prohrává v Olomouci 28:33, ale stále drží postupové pozice do play-off

Slavia prohrává v Olomouci 28:33, ale stále drží postupové pozice do play-off PDF Tisk Email
Sobota, 02 Březen 2019 19:07

Toto se nepovedlo. A to se nemělo stát. Házenkářky Slavie Praha prohrály v 18. kole MOL ligy v Olomoucí s tamní Zorou 33:28, po poločase 13:14 a ukončily svou sérii sedmi zápasů bez prohry. Tým trenérů Jana Salače a Petry Vítkové dál zůstává na pozici mezi nejlepšími českými celky, zajišťující postup do play-off. Dnešní soupeřky, páté mezi českými kluby, snížily náskok na čtyři body. V příštím kole hostí Pražanky ve své hale obhájkyně titulu ze společné česko-slovenské soutěže a vedoucí celek Iuventu Michalovce. Utkání se hraje v neděli 10. března od 17.00 hodin v hale ve Vršovicích.

Zora Olomouc – Slavia Praha 33:28 (14:13)

MOL liga – 18. kolo

Přes mírné zaváhání v úvodu, kdy slávistky pustily domácí do vedení 2:0, se první dějství odehrávalo více v režii Pražanek. Brzy skóre otočily a vypracovaly si trojbrankový náskok. Jenže… Místo jeho navyšování se na hře projevila neúčast klíčové hráčky Elišky Jačkové, která po rozcvičce nemohla nastoupit. Olomoučanky toho využily a do přestávky překlopily stav utkání na svou stran.

Ještě více se domácím dařilo ve druhé půli, kterou ovládli, když na každý inkasovaný gól dokázali zareagovat dvěma vstřelenými. Proto skóre v jejich prospěch narůstalo, až se nakonec zastavilo na stavu 33:28.

„Poznamenala nás neúčast důležitých hráček. Eliška Jačková s námi sice přijela, ale po rozcvičení prostě nemohla hrát. V týdnu se při tréninku zranila také Tereza Fryčáková,“ konstatoval kouč Slavie Jan Salač a vysvětlil: „Tím, že vypadla Elička Jačková, tak se Magdalena Svobodová musela posunout na střední spojku, ale to nebylo její ideální místo. Navíc v prvním poločase jsme nebyli schopní se vypořádat s hrou soupeře do pivota, o čemž svědčí čtyři inkasované góly. Ve druhé půli nám docházely síly, ovlivnilo nás také, že Tereza Pokorná nemohla dohrát kvůli křečím. S domácími jsme se dostali do dostihů, létalo se nahoru dolů, tam a zpátky, což jsme fyzicky nevydrželi. Obrana bohužel nefungovala tak dobře jako před týdnem doma proti Šale. K tomu jsme museli ve druhé půli často střídat Svobodovou, protože už měla dvě vyloučení a nemohli jsme riskovat její konec v utkání.“

Podle Salače se utkání rozhodovalo kolem přestávky a následně ve druhé půli, kdy jeho tým dostal nezvyklých 19 branek za poločas. „Začátek druhé půle vyšel Olomouckým velmi dobře, střelbou z dálky vymetali naše rohy. Odskočili ve skóre, my jsme znervózněli. Udělali jsme stejně jako v prvním poločase osm technických chyb a neproměňovali vyložené brankové příležitosti. V tomto zápase se nepovedlo skoro nic, ani v obraně, ani v útoku,“ ulevil si Salač, přesto našel slova uznání: „Chtěl bych pochválit děvčata, která nám pomáhají z Kobylis, Natálii Továrkovou a Barboru Janouškovou, odehrály velké penzum minut a vůbec se neztratily. V první půli nás podržela brankářka Michaela Hillebrandová.“

Nejlepšími střelkyněmi Slavie byly shodně se sedmi brankami Veronika Galušková a Tereza Pokorná.

Nejvíce branek Zory Olomouc: Kašpárková 7, Hurychová 6, Sovová, Salašová, Gajdošíková po 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Janoušková 2, Továrková 3, Míšová 1, Večeřová, Tulipánová 1, Pokorná 7/1, V. Fryčáková 2, Svobodová 5, Chovancová, Galušková 7, Chlupová. Trenéři: Salač, Vítková.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 240.

Výsledky 18. kola: Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 40:23, ŠŠK Prešov – Sokol Písek 29:35, Duslo Šala – HC Zlín, Baník Most Sokol RMK Bánovce nad Bebravo 35:17u; neděle 3. března: Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou.

Program 19. kola MOL ligy – sobota 9. března 2019: ŠŠK Prešov – Sokol Poruba, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – SHK Veselí nad Moravou, DHC Plzeň – Baník Most; neděle 10. března – 17.00 hodin: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, HC Zlín – Zora Olomouc.

Aktualizováno Sobota, 02 Březen 2019 19:45