Hlavní strana Ženy Aktuality Zasloužená remíza, hodnotí trenér Slavie Jan Salač

Zasloužená remíza, hodnotí trenér Slavie Jan Salač PDF Tisk Email
Neděle, 24 Únor 2019 18:55

Házenkářky Slavie Praha remizovaly v 17. kole MOL ligy s týmem Duslo Šala 27:27, po poločase 12:12 a posunuly se na čtvrté místo v tabulce společné česko-slovenské soutěže právě za svého dnešního soupeře. V příštím kole se svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové představí v sobotu 2. března od 17.30 hodin v Olomouci proti tamní Zoře. Nejbližší domácí utkání je čeká v neděli 10. března v 17.00 hodin proti vedoucímu celku MOL ligy Iuventě Michalovce.

MOL liga – 17. kolo

Slavia Praha – Duslo Šala 27:27 (12:12)

Pražanky si tentokrát vstup do důležitého klání o medailové pozice v česko-slovenské soutěži pohlídaly, vstřelily první branku a držely krok se soupeřkami, které byly v tabulce před nimi. Přesto většina prvního dějství patřila hostujícímu celku, který se jen jednou dostal ke třígólovému náskoku. Ale na ten dokázaly slávistky zareagovat a ještě do přestávky vyrovnaly na 12:12.

Adriana Míšová střílí branku v souboji s Duslem Šala. | Foto: Ladislav Nussbauer

Naopak do druhého poločasu to byly slávistky, které se „vystřelily“ a během úvodních čtyř minut vstřelily tři branky a žádnou nedostaly. Pražanky si dále udržovaly mírný náskok. Poslední čtvrtina se změnila v drama a boj o každý míč a gól. Oba týmy se střídaly ve vedení, nakonec duel skončil remízou 27:27.

A boj o medaile v MOL lize bude pokračovat dál.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Bod svým způsobem bereme. Jak se říká, lepší vrabec v hrsti, než… Ano, jsem trochu zklamaný, ale nakonec jsme za bod rádi. Remíza je to zasloužená z obou stran. Druhý poločas se pro nás začínal vyvíjet slibně a utekli jsme na rozdíl tří gólů. Pak však přišel zlomový bod, kdy jsme ve vlastní přesilovce inkasovali a soupeřky se probudily a vrátily do zápasu. Dál už to až do konce bylo velmi vyrovnané, nakonec jsme bod ubránili v posledních sekundách, protože Šala měla ještě v poslední půlminutě míč v držení a útočila. Jen škoda, že brankářky neměly vyšší procento úspěšnosti, s ním bychom byli snad šťastnější.“

Nejlepší střelkyní Slavie Praha byla Veronika Galušková se sedmi góly.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Míšová 1, Večeřová, Jačková 5, Tulipánová, Pokorná 6/1, T. Fryčáková 3, V. Fryčáková 2, Svobodová 3, Chovancová, Galušková 7/1, Chlupová. Trenéři: Salač, Vítková.

Nejvíce branek Dusla Šala: Pöcsiková 5/2, Rácková 3, Königová 3.

Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 100.

Výsledky 17. kola MOL ligy: Sokol Písek – Sokol Poruba 21:19, DHC Plzeň – Zora Olomouc 19:16, ŠŠK Prešov – HC Zlín 27:26, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:22, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Iuventa Michalovce. 15:43.

Program 18. kola MOL ligy – sobota 2. března 2019 – 17.30 hodin: Zora Olomouc – Slavia Praha, Iuventa Michalovce – DHC Plzeň, ŠŠK Prešov – Sokol Písek, Duslo Šala – HC Zlín, Baník Most Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 3. března: Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou.

Aktualizováno Neděle, 24 Únor 2019 19:01