company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Povinné dva body. Ale získané s respektem. Slavia vítězí v Prešově 37:24

Povinné dva body. Ale získané s respektem. Slavia vítězí v Prešově 37:24 PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Sobota, 16 Únor 2019 20:31

 

Házenkářky Slavie Praha zvítězily pošesté za sebou, tentokrát v Prešově nad tamním ŠŠK 37:24, po poločase 17:13, a na pouhé dva body se přiblížily medaili z MOL ligy. Po šestnáctém kole česko-slovenské soutěže jim patří pátá příčka, třetí mezi českými týmy. Svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové rozhodly o svém triumfu už před přestávkou, druhou půli proměnily ve svůj koncert. Nejlěpší střelkyní utkání byla Veronika Galušková s osmi góly. Nejbližší zápas česká slávistky v neděli 24. února od 17.00 ve vlastní hale s Duslem Šala, což bude přímý duel o medailové pozice v MOL lize.

 

MOL liga - 16. kolo

ŠŠK Prešov - Slavia Praha 24:37 (13:17)

Do 20. minuty odolávaly domácí hráčky, které jsou v tabulce MOL ligy předposlední, páté Slavii. Pražanky neprožily zcela oslnivý vstup do duelu, jenž měl potvrdit jejich stoupající formu do jarní části soutěže. „Už opravdu nevím, čím to je. Připravujeme se, mluvíme o tom, ale zatím to nefunguje. Tak věřím, že to vyjde třeba v příštím důležitém utkání se Šalou. Že konečně do utkání vlítneme tak, jak máme a že budeme hrát tak, co nás zdobí, ale hned od první minut a ne až v průběhu poločasu,“ poznamenal trenér Slavie Jan Salač.

 

Pak už se však dobře připravený stroj rozjel, do přestávky se vzdálil o čtyři branky a… Ve druhém poločasu už nebylo, co řešit. „Jsem spokojený, že jsme toto utkání zvládli a vyhráli jsme. Zvlášť proto, v jakém složení jsme k němu přijeli. Byli jsme oslabení o čtyři spojky, jako poslední vypadala kvůli nemoci Eliška Jačková. Přiznám, že jsem měl mírné obavy, jak se bude zápas vyvíjet, ale nakonec jsme ho zvládli. I když samozřejmě opět po pomalejším rozjezdu, kdy jsme se v prvním poločase s domácími ‚tahali‘. Nakonec pro nás jasné vítězství a závěr jsme skvěle kontrolovali. Povinné dva body, pro které jsme sem jeli, ale s pokorou a s tím, že jsme věděli, že se ty dva body ‚neuhrají’ samy,“ doplnil Salač.

 

Druhé poločasy jsou v kalendářním roce 2019 silnou zbraní Pražanek. Pravidelně je vyhrávají a díky tomu otáčejí nepříznivé vývoje skóre. „Jo, jo, to rozhodně. Ano, šlo již o několikátý zápas, kdy jsme ve druhé půli zařadili druhý rychlostní stupeň, možná i vyšší, a soupeřky jsme přejeli,“ radoval se Salač, ale přiznal trápení, o kterém již mluvil: „S tímto jsme spokojení, ale trápí nás ty začátky, kdy se hned nemůžeme dostat do tempa. Možná popřemýšlíme o jiné rozcvičce, abychom se rychleji ‚nakopli‘.“

 

Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Klučková 9/2, Popovičová 6/2, Ratvajská 5.

 

Sestava a branky Slavie Praha: Serafinová, Hillebrandová, Šlejtrová – Janoušková 4, Továrková 2, Míšová 3, Tulipánová 3, Pokorná 4, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková 2, Svobodová 3, Galušková 8/3, Chlupová 2, Slabá 1.

 

Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 6/4 – 0. Vyloučení: 4/2. Diváci: 150.

 

Výsledky 16. kola MOL ligy: Sokol Písek – HC Zlín 27:33, Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou 33:25, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 43:19, Duslo Šala – DHC Plzeň 34:25, Sokol Poruba – Baník Most 23:28.

 

Program 17. kola MOL ligy – sobota 23. února 2019: Sokol Písek – Sokol Poruba, DHC Plzeň – Zora Olomouc, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Iuventa Michalovce, ŠŠK Prešov – HC Zlín, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou; neděle 24. února – 17.00 hodin: Slavia Praha – Duslo Šala.

 

 

Aktualizováno Sobota, 16 Únor 2019 22:00
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.