Hlavní strana Ženy Aktuality Další vítězství, další překonaná překážka směrem k play-off

Další vítězství, další překonaná překážka směrem k play-off PDF Tisk Email
Neděle, 20 Leden 2019 18:58

Házenkářky Slavie Praha porazily ve 12. kole česko-slovenské MOL ligy doma DHC Plzeň 31:23, po poločase 16:11 a připsaly si podle trenéra Jana Salače další povinné vítězství nad soupeřem z dolní poloviny tabulky. Tam pořád patří i Slavia, momentálně na osmém místě, ale bodově se přibližuje k soupeřům, kteří zatím obsazují pozice pro play-off. Tam postoupí první čtyři české týmy. Příští utkání odehrají slávistky již v pátek 25. ledna 2019 od 17.00 hodin proti Sokolu Poruba, opět doma ve vlastní hale a vedení klubu připravilo pro prvních 30 příchozích diváků dárek.

MOL liga – 12. kolo

Slavia Praha – DHC Plzeň 31:23 (16:11)

Vstup do zápasu se domácím hráčkám úplně nepovedl. Ve čtvrté minutě vedly soupeřky z Plzně 2:0. „Ano, začátek nám utekl. Samozřejmě. Neproměnná vyložená šance, hned na to technická chyba. Ale naštěstí to bylo naposledy, co soupeř vedl,“ poznamenal k prvním minutám duelu Salač a vzápětí doplnil: „Pak se holky chytly a nakonec celý zápas kontrolovaly. Nervy jsme neměli ani, když Plzeň vedla 2:0. Holkám jsem věřil, to se prostě stává. I na mistrovství světa. A když takový stav co nejrychleji otočíme, tak je to v pořádku.“

Ještě do přestávky se slávistky dostaly do pětibrankového vedení a to do konce utkání ještě navýšily. „Nemohu říct, že jsem zcela spokojený. Mohlo to být lepší, ale povinné dva body jsme získali. Chyby jsem ještě viděl, jak v obranné, tak i útočné fázi. Bohužel jsme se soupeři přizpůsobili a nehráli to svoje,“ uvedl Salač, který už v týdnu tým připravoval na důležitější souboje s přímými konkurenty v boji o play-off. Tím bude už za pět dnů Sokol Poruba. „Plzeň praktikovala obranu 1-5, čímž byla specifickým soupeřem. Ale i Poruba na nás může takto vyrukovat a je třeba s tím počítat.

Proti Porubě to bude úplně o něčem jiném,“ dodal Salač a běžel studovat internet: „Samozřejmě sledujeme i výsledky ostatních, protože musíme vědět, jak se vyvíjí naše situace vzhledem k play-off.“

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 1, Míšová 4, Večeřová, Jačková 5, Tulipánová, Pokorná 3, T. Fryčáková 4, V. Fryčáková 1, Svobodová 1, Chovancová, Galušková 6/2, Chlupová 3, Borgesová Limaová 3.

Nejvíce branek DHC Plzeň: Mudrová 7, Líbalová, L. Galušková, Poslední všechny po 3, Franzová 3/3.

Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 7:4. Diváci: 150.

Výsledky 12. kola MOL ligy: ŠŠK Prešov – Baník Most 21:31, HC Zlín – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 37:28, Duslo Šala – Iuventa Michalovce 25:27, Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 24:29, Sokol Poruba – Zora Olomouc 20:19.

Program 13. kola MOL ligy – pátek 25. ledna 2019 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba; sobota 26. ledna: SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov, Baník Most – Duslo Šala, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 27. ledna: DHC Plzeň – HC Zlín, Iuventa Michalovce – Zora Olomouc.

Aktualizováno Pondělí, 21 Leden 2019 12:57