company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Uvědomujeme si, že už jde o play-off, říká před duelem ve Veselí kouč Salač

Uvědomujeme si, že už jde o play-off, říká před duelem ve Veselí kouč Salač PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 03 Leden 2019 12:43

 

Téměř dvouměsíční ligová přestávka končí. Házenkářky Slavie Praha se přesně po 59 dnech vrátí do programu MOL ligy a v desátém kole zavítají v sobotu na palubovku SHK Veselí nad Moravou. Hraje se od 17.00 hodin.

 

Pro oba sobotní soupeře budeme mít duel zajímavý náboj. Půjde o opakování týden „starého“ vzájemného klání ze semifinále Českého poháru. V něm svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové porazily Veselí 31:29. Moravankám patří v tabulce MOL ligy čtvrté místo s jedenácti body, jsou druhé mezi českými kluby, slávistky jsou osmé s osmi body.

 

„Ano, uvědomujeme si, že už jde skutečně o play-off,“ říká zcela jasně kouč Salač. Případná bodová ztrátu Pražanek by mohla znamenat komplikaci směrem k postupu do české fáze play-off. Do bojů o český titul se kvalifikují pouze čtyři z osmi českých celků. Víme, že v sobotu začíná fáze, kdy bude záležet na tom, jak se pro zbytek základní části nastartujeme. Pokud by se nám ve Veselí podařilo vyhrát, bylo by to super, šlo by o krásný impuls po dlouhé ligové přestávce a pak by se nám hrálo daleko lépe. Všichni uděláme proto, aby to ve Veselí vyšlo co nejlépe,“ doplňuje Salač, který vidí mírnou výhodu v tom, že jeho hráčky nastoupí proti Veselí dvakrát tak v krátké době: „Výhodou může být, že pohárové utkání před týdnem nám nevyšlo za sta procent, takže rezervy z naší strany tam stále jsou. Navíc si nemyslím si, že bychom se mohli nějak moc překvapit, nečekám, že bychom si na sebe zjišťovali něco nového. Potkáváme se poměrně často, takže zápas nejspíš rozhodnou maličkosti.“

 

Po nedělní porážce ve finále Českého poháru od Baníku Most dal Salač týmu dva a půl dne volna. „Při prvním tréninku po svátcích jsem necítil nějaké negativní rozpoložení. Zajímal jsem se spíš, jak holky doléčily nachlazení z minulých dnů. Jinak jsme fit, nemáme zraněné a půjdeme na Veselí v plné sestavě,“ popisuje Salač středeční tréninkovou jednotku. Tu čtvrteční rozšíří o rozboru u videa: „Budeme znovu upozorňovat, tak jak jsme upozorňovali před týdnem, především na Kučerovou a Pastarkovou, které nám vstřelily při semifinále poháru dohromady šestnáct branek. Bohužel se nám nepodařilo eliminovat tuto jejich sílu. Proto se na ně budeme připravovat jak u videa, tak i na hřišti.“

 

Program 10. kola MOL ligy – sobota 5. ledna 2019 – 16.00 hodin: HC Zlín – Baník Most, 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha, Zora Olomouc – ŠŠK Prešov, Sokol Poruba – Duslo Šala; neděle 6. ledna: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – DHC Plzeň. Předehrávka: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:27.

 

Program 11. kola MOL ligy – sobota 12. ledna: DHC Plzeň – Sokol Poruba, HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou, Duslo Šala – Zora Olomouc, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce, Sokol Písek – Baník Most; neděle 13. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Leden 2019 12:45
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.