Hlavní strana Ženy Aktuality Cíl splněn. Slávistky jsou v semifinále Českého poháru

Cíl splněn. Slávistky jsou v semifinále Českého poháru PDF Tisk Email
Neděle, 16 Prosinec 2018 08:33

Házenkářky Slavie Praha jsou v semifinále Českého poháru. Ten vyvrcholí mezi vánočními a novoročními svátky. Soupeřky pro semifinále se družstvo trenérů Jana Salače a Petry Vítkové doví ve čtvrtek večer. Slavistky ve čtvrtfinále na domácí palubovce porazily Sokol Písek 31:23, po poločase 16:13.

Český pohár – čtvrtfinále
Slavia Praha – Sokol Písek 31:23 (16:13)

Lepší start do pohárové klání si domácí ani nemohli přát. V úvodní minutě dva vstřelené góly, v šesté minutě stav 4:0. Mohlo být rozhodnuto velmi brzy po výhozu. Ale… Písek se zvedl, opakovaně se přiblížil na dostřel jedné branky, ale ani jednou v utkání nevedl.

O jasném vítězství nakonec rozhodla pětigólová šňůra domácích na začátku druhé půle, na kterou už písecké hráčky nedokázaly reagovat.

Nejlepší střelkyní nejen Slavie, ale celého duelu, byla Tereza Pokorná s osmi brankami, zdatně jí sekundovala Adriana Míšová se sedmi trefami. V týmu Písku se předvedla opět Alena Šetelíková, která ještě na jaře střílela branky v dresu Slavie.

„Jsem rád, že jsme splnili roli favoritů a vyhráli jasným rozdílem. Teď si počkáme na semifinálové soupeřky a pak se na ně pořádně připravíme. Víme, co je naším dalším cílem,“ nechal se slyšet kouč Slavie Praha Jan Salač a vysvětloval dál: „Do zápasu jsme šli s tím, že nechceme připustit jakékoliv komplikace, které nás potkali v posledním měření sil, kdy jsme s Pískem uhráli pouze remízu. Úvod utkání nám vyšel velice dobře, kdy jsme se ujali lehce vedení 4:0, následně jsme udělali několik chyb v útoku a soupeř dokázal rychle srovnat na 5:5, ale to bylo ovšem naposledy, kdy byl stav vyrovnaný. Od této chvíle jsme šli opět do vedení, a i když první poločas byl z naší strany hodně neurovnaný, tak jsme odcházeli do šaten s tříbrankovým náskokem. Nástup do druhého poločasu byl opět vydařený a rychle jsme navýšili skóre na 21:14. Postupně se na hrací plochu dostala všechna děvčata a zápas jsme v poklidu dotáhli do vítězného konce. I přes velké množství neproměněných brankových příležitostí a pár chyb především v útočné fázi hry musím děvčata pochválit, samozřejmě v čele s brankářkou Míšou Hillebrandovou.“

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková, Míšová 7, Večeřová, Jačková 4/2, Tulipánová 2, Pokorná 8, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 1, Svobodová 4/1, Chovancová, Chlupová 4, Slabá, Limaová-Borgesová. Trenéři: Salač, Vítková.

Nejvíce branek Sokola Písek: Šetelíková 5, Pešková 4, Hauserová, Novotná, Benešová po 3.

Program čtvrtfinále Českého poháru

Neděle 16. prosince – 18.00: HC Zlín – Sokol Poruba; čtvrtek 20. prosince – 18.00: Baník Most – Zora Olomouc, DHC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou.

Aktualizováno Pondělí, 17 Prosinec 2018 12:25