Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky jsou ve čtvrtfinále Českého poháru, které odehrají v polovině prosince

Slávistky jsou ve čtvrtfinále Českého poháru, které odehrají v polovině prosince PDF Tisk Email
Sobota, 17 Listopad 2018 21:07

Povinné vítězství. A povinný postup. Tak zhodnotil trenér Slavie Praha Jan Salač vítězství 36:24 v Jindřichově Hradci ve třetím kole Českého poháru. Slávistky se v příštím týdnu dovědí soupeřky pro čtvrtfinále, které je na programu v polovině prosince. Pokud by postoupily, závěr soutěže by se měl odehrát mezi vánočními a novoročními svátky. Přesné termíny však Český svaz házené ještě nezveřejnil.

Český pohár – 3. kolo

Jindřichův Hradec – Slavia Praha 24:36 (12:15)

Radost z postupu. Trenéři Jan Salač a Petra Vítková si blahopřejí s hráčkami k postupu do čtvrtfinále Českého poháru.

Nečekaně dlouho se „praly“ slávistky s devátým týmem druhé nejvyšší domácí soutěže z Jindřichova Hradce. Domácí vzdorovali téměř celý první poločas. Ujaly se vedení, přestože ho rychle ztratili, nakonec se k němu opět „propracovali“ a to si udrželi do poloviny prvního dějství. O rozhodující trhák se slávistky postaraly na konci první půle, kdy vsítily tři branky za sebou. Definitivní potvrzení své výhry a tedy i postupu „dosáhly“ svěřenkyně trenérů Salače a Vítkové čtyřbodovou „šňůrou“ v polovině druhé části.

„Ano, je to povinné vítězství a také povinný postup. Nic jiného jsme si ani nepřipouštěli. Ale s prvním poločasem nejsem samozřejmě spokojený. Ukázalo se, že nám zatažená hra domácích neseděla. Ve druhém poločase jsme změnili systém hry a konečně se dokázali prosadit,“ pravil krátce po utkání v Jindřichově Hradci kouč Slavie Jan Salač a doplnil: „Ono to tak prostě v hlavách hráček je. Že pokud hrají proti papírově slabším soupeřkám, tak… Začátek prostě není z nejlepších. Ale nakonec jsem samozřejmě rád, že jsme utkání rozhodli krátce po přestávce a nedovolili žádné drama.“

Čtvrtfinále Českého poháru by mělo být na programu 15. a 16. prosince letošního roku. Složení čtvrtfinálových dvojic by mělo být známé v příštím týdnu.

Nejvíce branek Jindřichova Hradce: Vlková, Plucarová, Jasanská po 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafinová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 1, Míšová 4, Jačková 4, Tulipánová 2, Pokorná 2, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková 2, Svobodová 4, Chovancová 4, Galušková 3/1, Chlupová 2, Slabá 1, Borgesová Limaová 5. Trenéři: Salač, Vítková.

Rozhodčí: Pražák, Šulc. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 100.

Konec a povinné vítězství. Házenkářky Slavie po výhře 36:24 v Jindřichově Hradci.

Výsledky 3. kola Českého poháru: Sokol V. Meziřící – Zora Olomouc 18:40, Velká Bystřice – SHK Veselí nad Moravou 22:38, Hodonín – Zlín 23:24, Kobylisy – Sokol Písek 32:33, Slavoj Tachov – Baník Most 17:35, Sokol Vršovice DHC Plzeň 15:35. Neděle 18. listopadu: UP Olomouc – Sokol Poruba.

Program 10. kola MOL ligy – sobota 5. ledna 2019 – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha; Zora Olomouc – ŠŠK Prešov, Sokol Poruba – Duslo Šala, Baník Most – HC Zlín, Sokol Bánovce nad Bebravou – DHC Plzeň. Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:37.

Aktualizováno Sobota, 17 Listopad 2018 21:28