Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky určovaly řád šlágru v Mostu, do padesáté minuty vedly, nakonec prohrály

Slávistky určovaly řád šlágru v Mostu, do padesáté minuty vedly, nakonec prohrály PDF Tisk Email
Středa, 07 Listopad 2018 22:48

Házenkářky Slavie Praha uzavřely ligový kalendářní rok 2018 dnešní prohrou 22:27 v Mostu, kde tamnímu Baníku, pětinásobným českým mistryním v řadě, ještě o poločase vzdorovaly a vedly 13:11. Ve druhé půli doplatil tým trenéra Jana Salače na neproměňování šancí a nedostatky v obraně. Pražanky zůstávají v tabulce osmé, šesté mezi českými týmy, ovšem jen bod za postupovou čtyřkou do play-off. Nejlepší střelkyní Slavie již ve druhém utkání po návratu po zranění patky byla pravá spojka Veronika Galušková se sedmi góly.

MOL Liga – 9. kolo
Baník Most – Slavia Praha 27:22 (11:13)

První dějství tradičního a dramatického duelu dlouhodobě nejlepší českých týmů přinesl parádní výsledkovou houpačku, kdy hned na začátku vedly slávistky od dvě branky. Vzápětí se domácí o tři branky zlepšily a ujaly se poprvé vedení. Na to Pražanky zareagovaly ještě větší – čtyřgólovou šňůrou a bez inkasované branky a rázem měly opakovaně náskok tří gól. Pak se brankostroj otočil k domácím a pomohl jim ke korekci. Poločasové skóre přece jen patřilo Pražankám, která vedly 13:11.

A první polovinu druhého dějství po přestávce se jim stále dařilo nepouštět domácí do šancí a naopak držet je na odstup tří branek. do platilo do 48. minuty duelu a do stavu 20:17 z pohledu slávistek. Pak se obraz hry zcela výrazně proměnil. Pražankám nevycházely dvě herní činnosti, kdy obrana nehrála tak dobře jako prvních 50 minut duelu. A přestože si hráčky dokázaly vytvořit šance, nestřílely z nich góly.

Proto se v poslední desetiminutovce skóre zcela otočilo, když slávistky nedokázaly zachytit šestibrankovou šnůru domácích a nakonec prohrály 22:27. „Nebylo to tak, že bychom se na konci utkání sesypali. Protože nám jen přestala fungovat do té doby dobrá obranná fáze. Také jsme neproměňovali šance. Je to škoda, přišlo v nevhodný okamžik,“ uvedla krátce po utkání asistentka trenéra Slavie Petra Vítková.

Nejvíce branek Baníku Most: Kostolná 7/1, Kovářová 7/3, Šustková, Tesařová po 5.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Fraňková, Míšová 2, Jačková 3, Tulipánová, Pokorná 3/3, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 1, Svobodobá, Chovancová, Galušková 7/3, Chlupová 1, Slabá, Borgesová Limaová 4. Trenér: Salač.

Po víkendu následuje skoro dvouměsíční přestávka, kterou vyplní start národního celku na mistrovství Evropy ve Francii. Slavia se do MOL ligy vrátí 5. ledna 2019 utkáním ve Veselí nad Moravou. „Nejbližší“ domácí zápas mají slávistky v programu v neděli 13. ledna 2018 od 17.00 hodin proti Sokolu RMK Bánovce nad Bebravou.

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/4- 5/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 625.

Program 9. kola MOL ligy – středa 7. listopadu – 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha; sobota 10. listopadu: Sokol Písek – Zora Olomouc, HC Zlín – Iuventa Michalovce, Sokol Bánovce nad Bebravou – Sokol Poruba, DHC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou, ŠŠL Prešov – Duslo Šala.

Program 10. kola MOL ligy – sobota 5. ledna 2019 – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha; Zora Olomouc – ŠŠK Prešov, Sokol Poruba – Duslo Šala, Baník Most – HC Zlín, Sokol Bánovce nad Bebravou – DHC Plzeň. Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:37.

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Listopad 2018 19:53