Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia porazila doma Olomouc 28:21 a je bod za nejlepšími českými týmy

Slavia porazila doma Olomouc 28:21 a je bod za nejlepšími českými týmy PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Říjen 2018 01:36

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v posledním utkání sedmého kola MOL ligy na domácí palubovce nad Zorou Olomouc jasně 28:21, po poločase 17:10 a drží se v tabulce jediný bod za nejlepšími českými týmy ve společné česko-slovenské soutěži. Nejlepší střelkyní Slavie byla s osmi góly Tereza Pokorná. V příštím kole hrají svěřenkyně trenéra Jana Salače v sobotu 3. listopadu od 17.30 hodin ve východoslovenských Michalovcích proti vedoucímu týmu MOL ligy, čtyři dny na to následuje český šlágr proti Baníku Most.

MOL liga – 7. kolo

Slavia Praha – Zora Olomouc 28:21 (17:10)

Slávistky vedly od první do poslední minuty a pouze dvakrát „nabídly“ soupeřkám z Hané možnost se gólově dotáhnout. Naposledy však v 17. minutě, kdy jim „dovolily“ vstřelit tři branky za sebou a snížit na 8:9. Vzápětí však Pražanky zareagovaly vlastní pětigólovou sérií, odskočily do vedení 15:9 a definitivně zlomily odpor soupeřek, které do Prahy přijely jako favoritky.

Eliška Jačková střílí branku do sítě Zory Olomouc. | Foto: Denisa Kisialová

Druhá pětibranková série přišla na rozhraní první a druhé půle a náskok narostl ve 43. minutě na deset gólů. Ten si slávistky v klidu a bez nervů pohlídaly až do konce a zaslouženě vyhrály rozdílem třídy.

Po delší přestávce po zranění paty se do týmu vrátila Veronika Galušková a hned se pod vítězství podepsala čtyřmi góly.

Ve vyrovnaném průběhu letošního ročníku MOL ligy jim patří sedmé místo v tabulce, jsou páté mezi českými týmy, ale pouze s bodovým odstupem na Veselí nad Moravou a Zlín.

Domácí výhra nad Olomoucí byla pro Pražanky posledním ligovým duelem před vlastními fanoušky v letošním roce. Nyní dvakrát zamíří k nejvěhlasnějším soupeřům – do Michalovců a do Mostu. Pak následuje sedmitýdenní reprezentační přestávka, v níž se národní tým zúčastní mistrovství Evropy ve Francii. MOL liga se opět „rozjede“ 5. ledna 2019, kdy Slavia hraje ve Veselí. Nejbližší domácí zápas odehrají Pražanky v neděli 13. ledna od 17.00 hodin proto Bánovcům nad Bebravou.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková 1, Míšová 4, Jačková 1, Tulipánová, Pokorná 8/5, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 2, Svobodová, Chovancová 1, Vagaská, Galušková 4, Chlupová 3, Slabá, Borgesová Limaová 3. Trenér: Salač.

Nejvíce branek Zory Olomouc: Závišková 4/1, Salačová 4, Patrnčiaková 3/1.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 1:0. Diváci: 165.

Výsledky 7. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 29:29, Sokol Písek – ŠŠK Prešov 31:26, DHC Plzeň – Iuventa Michalovce 25:37, HC Zlín – Duslo Šala 21:25, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Baník Most 19:34.

Aktualizováno Pátek, 02 Listopad 2018 13:58