Hlavní strana Ženy Aktuality Prohra 25:31 v Šale "vystrnadila" slávistky ze čtyřky pro play-off

Prohra 25:31 v Šale "vystrnadila" slávistky ze čtyřky pro play-off PDF Tisk Email
Neděle, 21 Říjen 2018 03:30

Házenkářky Slavie Praha prohrály v 6. kole MOL ligy v Šale s tamním Duslem 25:31 a vypadly z první čtyřky českých klubů pro play-off. Nejlepšími střelkyněmi Slavie byly se čtyřmi góly Vendula Fryčáková, Magdaléna Svobodová a Juliana Borgesová Limaová se čtyřmi brankami. Nejbližší utkání odehraje tým trenéra Jana Salače doma v neděli 28. října od 18.00 hodin proti momentálně nejlepe postavenému týmu společné česko-slovenské soutěže Zoře Olomouc.

MOL liga – 6. kolo

Dusla Šala – Slavia Praha 31:25 (13:11)

Slávistky neodehrály v Šale dobré utkání, jen čtyři minuty v úvodu dokázaly držet nerozhodný výsledek. Od 5. minuty prohrávaly a už nedokázaly soupeřkám vzdorovat. Jen na konci prvního dějství se přiblížily na dostřel dvou branek.

O osudu utkání se rozhodlo krátce po přestávce, kdy domácí vstřelili pět gólů, žádný neinkasovali a ujali se vedení 20:12. Slávistky sice po chvíli třikrát za sebou rozvlnily síť, ale na méně než čtyři branky rozdílu se nepřiblížily.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Vstupy do obou poločasů se nám nepovedli. První poločas byl poznamenán velkým množstvím technických chyb z naší strany. Druhý, naší uspěchanou střelbou ze střední vzdálenosti, a následným rychlým útokem soupeře. Měli jsme samozřejmě i světlé momenty jak v obraně, tak v útočné fázi, kdy jsme se dokázali vrátit do utkání a přiblížit se na malý brankový rozdíl, který by nám dával jistou naději na lepší výsledek. Ale soupeř byl lepší po celý zápas v bojovnosti a nasazení, v němž se z naší strany mohly rovnat maximálně čtyři hráčky. Pod své možnosti zahrály opory z předešlých zápasů Pokorná i Míšová. Pochvalu si zaslouží především Jačková, která hrála na hranici sebeobětování a Hillebrandová za velice dobrý výkon především v prvním poločase.

Nejvíce branek Dusla Šala: Pósciková, Ušiaková po 6, Némethová 4/4.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 1, Míšová 1, Jačková 3, Tulipánová 3, Pokorná 1, T. Fryčáková 3, V. Fryčáková 4, Svobodová 4, Chovancová, Vagaská, Chlupová 1, Slabá, Borgesová Limaová 4. Trenér Salač.

Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Vyloučení: 0:0. Diváci: 650.

Výsledky 6. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou – Baník Most 24:23, Zora Olomouc – DHC Plzeň 27:21, Sokol Poruba – Sokol Písek 31:21; zbývající program – neděle 21. října: HC Zlín – ŠŠK Prešov; dohrávka – 8. prosince: Iuventa Michalovce – Bánovce nad Bebravou.

Aktualizováno Neděle, 21 Říjen 2018 03:34