Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia - Prešov 35:22, rekordní výhra sezony

Slavia - Prešov 35:22, rekordní výhra sezony PDF Tisk Email
Úterý, 09 Říjen 2018 17:53

Házenkářky Slavie Praha deklasovaly v předehrávce 5. kola MOL ligy slovenský ŠŠK Prešov a zaznamenaly rekordně vysoké vítězství v nové sezoně 35:22, po poločase 20:12. Nejlepší střelkyní byla se sedmi góly Tereza Pokorná. Pražanky si své utkání předehrávaly, protože ve čtvrtek odjíždějí k pohárovému utkání do Rumunska, kde se v pátek 12. a v neděli 14. října k utkání ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF s týmem SC Magura.

MOL liga - 5 - kolo

Slavia Praha - ŠŠK Prešov 35:22 (20:12)

O vítězství svěřenkyň trenéra Jana Salače nebylo pochyb od první minuty, od prvních minut. Hostující hráčky dokázaly jen jedinkrát zareagovat a naposledy vyrovnat, ale od páté minuty padal do jejich sítě jeden gól za druhým. Slávistky na devět minut „zavřely“ branku a vypracovaly si rozhodující náskok, když na začátku druhé desetiminutovky vedly již o šest gólů. Střelecké představení pokračovalo a muselo uspokojit i kouče Salače, který po své sobotní premiéře na lavičce klubu hromoval, že si hráčky nevěří a neproměňují ani vyložené šance. Dvacet branek do poločasu byl počin, které hráčky své trápení odčinily.

A činily se také ve druhém dějství, kdy neubraly na tempu střílení gólů a v jeho polovině se dostaly již ke 30 trefám. Bylo jen otázkou, zda se Pražanky prostřílejí až k tolik ceněné „čtyřicítce“. To se nakonec nepodařilo, ale rekordní počet vstřelených gólů a také rekordní rozdíl ve skóre znamenají psychickou injekci před náročným víkendem.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: Samozřejmě a určitě jsem po dnešním zápase spokojený. Děvčatům jsem poděkoval za výrazně lepší výkon než v sobotu v Písku a nemám jim, co vyčítat. Od první do poslední minuty plnily veškeré taktické pokyny. Především v obraně jsme soupeřky nepustily k jejich hře. Měli jsme soupeřky dokonale přečtené holky odvedly obrovské penzum práce. Když se k tomu přidal útok diametrálně, diametrálně odlišný a lepší než v Písku, kdy jsme hýřili pestrostí, tak nebylo co řešit. Je to ta nejlepší vzpruha před pohárovým víkendem.

Díky vítězství v předehrávce se slávistky vrátily mezi čtyřlístek celků pro české play-off.

Po rumunské pohárové vložce čeká Pražanky příští zápas v MOL lize v sobotu 20. října v Šale proti tamnímu Duslu. Nejbližší domácí utkání odehrají v nedělí 28. října od 18.00 hodin proti Zoře Olomouc.

Sestava a branky Slavie Praha: Hillebrandová, Serafimová - Franková 1, Míšová 3, Šlektrová, Jačková 3, Tulipánová 4, Pokorná 7/1, T. Fryčáková 5, V. Fryčáková 4, Svobodová 1/1, Chovancová 2, Chlupová  1, Slabá, Borgesová Limaová 4. Trenér: Salač.

Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Šustranová 8/1, Demajová 6, Lebeděvová 4.

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 150.

Program 5. kola MOL ligy - středa 10. října: SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce; sobota 13. října: DHC Plzeň - Duslo Šaľa, Baník Most - Sokol Poruba; neděle 14. října: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Zora Olomouc, HC Zlín - Sokol Písek.

Výsledky 4. kola MOL ligy: Sokol Písek - Slavia Praha 21:21, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou 31:25, Iuventa Michalovce - Baník Most 29:21, Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 30:21, Sokol Poruba - HC Zlín 30:14, DHC Plzeň - ŠŠK Prešov 21:19.

Aktualizováno Úterý, 09 Říjen 2018 18:29