Hlavní strana Ženy Aktuality Chybějící „chladné hlavy“ připravily slávistky o bod v Písku

Chybějící „chladné hlavy“ připravily slávistky o bod v Písku PDF Tisk Email
Sobota, 06 Říjen 2018 16:16

Házenkářky Slavie Praha remizovaly ve čtvrtém kole MOL ligy na hřišti Sokola Písek 21:21, když v poločase vedly 9:8. V tomto duelu je poprvé vedl trenér Jak Salač, který před  devíti dny nahradil Makedonce Rubina Kuzmanoského. Nejbližší utkání odehrají Pražanky již v úterý 9. října od 17.30 hodin ve své hale ve Vršovicích proti ŠŠK Prešov. Půjde o předehrávku, neboť o následujícím víkendu čeká slávistky pohárové utkání v Rumunsku.

MOL liga - 4. kolo

Sokol Písek - Slavia Praha 21:21 (8:9)

Nepříliš šťastnou premiéru na lavičce Slavie prožil Jan Salač, hráčky z ní vytěžili bod, přestože ani jednou v celém utkání neprohrávaly. Naopak, jak v prvním, tak i v druhém dějství opakovaně vedly o tři branky. Remízovou trefu inkasovaly v předposlední minutě. „Jasně, je to ztráta a bod je málo,“ hodnotil krátce po utkání kouč Slavie Jan Salač a vysvětloval: „Je to špatné, protože jsme měli střelbu hluboko pod 50 procent a s tím se nedá vyhrát. My jsme neproměnili třeba devět náskoků z křídla. Ať jsme byli připravení na brankářku Písku, věděli jsme, kam máme střílet, tak jsme nebyli schopní to realizovat na hřišti.“

Podle Salače je problém v tom, že hráčky na rozdíl od tréninku znervózní a přestože vedou a měly by utkání překlopit jasně a bez problémů na svou stranu, tak… „Za to, že se tak nestalo mohou právě ty naše střelecký výpadky. Vždyť v první půli jsme nedali třináct minut gól. Vedli jsme o tři a v okamžiku, kdy jsme měli rozhodnout, tak jsme neproměnili šance ani z pivota, ani z křídla. Pak jsme se navíc zbytečně tlačili do střelby ze střední vzdálenosti. V těch chvílích, kdy jsme měli zachovat chladnou hlavu a jít do vyložené brankové šance, tak jsme to nezvládli. A když už jsme se do ní dostali, tak jsme to bohužel neproměnili,“ popsal klíčové okamžiky Salač.

Slova uznání měl pro brankářku Michaelu Hillebrandovou: „V bráně čarovala a dělala všechno možné i nemožné proto, aby to vyšlo, ale v útoku jsme vyhořeli střelecky.“

Salač tuší, že ho čekají krušné dny, protože již 72 hodin povede svůj tým v prvním domácím zápase proti Prešovu a vzápětí s ním vyrazí do Rumunka. Na otázku, co s hráčkami „provede“, aby začaly proměňovat šance, s klidem odpověděl: „Vidíme, že je to jen v hlavách děvčat a musí si s tím popracovat především ony samy. Mohu je na některé věci upozorňovat, ale ony si musí věřit. Celou dobu, co jsem u týmu, tak jim říkám: Věřte si, věřte si, věřte si v zakončení. Buďte uvolněné. Ale jak je vidno, jsou pod nějakou dekou a nevěří si. I když na to v tréninku mají, daří se jim a při něm všechno vypadá krásně. Ale jak přijde zápas, tak to neumíme zužitkovat. Z družstva je cítit obrovská snaha, nasazení, prostě všechno pozitivní, ale problém s proměňováním šancí přetrvává. Z toho plyne, že hra je následně nervóznější a nervóznější. Spíš se utápíme, místo toho abychom se při třígólovém vedení dostali do klidu.“

Nejlepší střelkyní Slavie byla Brazilka Juliana Borgesová Limaová, která vstřelila osm branek.

Nejvíce branek Sokola Písek: Novotná 6, Palasová 4/1, Kubišová 3.

Sestava a branky Slavie Praha: Hillebrandová, Serafimová - Vagaská, Borgesová Limaová 8/1, Franková, T. Fryčáková 4, V. Fryčáková 1, Chlupová, Chovancová, Jačková, Míšová 4, Pokorná 2, Slabá, Svobodová 2, Tulipánová, Večeřová. Trenér: Salač.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1:1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 212.

Výsledky 4. kola MOL ligy: Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Baník Most, Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, DHC Plzeň - ŠŠK Prešov 21:19.

Aktualizováno Sobota, 06 Říjen 2018 16:43