company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Kuzmanoski: Chci titul vrátit do Prahy

Trenér Kuzmanoski: Chci titul vrátit do Prahy PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 05 Září 2018 09:58

Nový trenér házenkářek Slavie Praha Rubin Kuzmanoski se netají hlavním cílem pro právě startující sezonu: Chci titul vrátit po letech do Prahy. Makedonský kouč, první v MOL lize, se těší na duely s Mostem, Michalovcemi i Šalou, ví, že právě tyto týmu budou největšími soupeři. „Největší sílu vidím v tom, že jsme jako jedna rodina a máme motivaci k úspěchům,“ říká v rozhovoru pro internetové stránky klubu Rubin Kuzmanoski.

Jak hodnotíte přípravu před vstupem do nové sezony a své dva měsíce společného fungování s týmem?

Jsem spokojený, protože vedení klubu mi připravilo takové podmínky, aby bylo vše téměř ideální. Samozřejmě jsme nemohli ovlivnit takovou věc jako start velkého počtu hráček na akademickém mistrovství světa. V první části, na soustředění v Tachově, jsme se zaměřili na celkové zvýšení fyzické kondice, ale také síly, vytrvalosti a rychlosti. Nezapomněli jsme ani na přípravu s míčem.

Takže se vám podařilo se v přípravě odtrénovat vše, co jste chtěl?

Ano, jsem skutečně spokojený, protože se nám vše podařilo splnit podle plánu. Jsem také spokojený s prací děvčat, musím ocenit jejich disciplínu a profesionální přístup.

Trenér Slavie Praha Rubin Kuzmanoski. | Foto: Ladislav Nussbauer

Po soustředění v Tachově a přípravě v Praze odehrála Slavie tři turnaje. Co vám ukázaly?

Hodně, víme, kde ještě musíme pracovat a v čem se chceme zlepšovat. Potěšilo mě, že jsme vyhráli turnaj Altlandsbergu, kam Slavia dlouhodobě jezdí. Bylo to vůbec poprvé a nic na tom nemění ani fakt, že nejstarší ženský turnaj v Evropě trochu ztrácí na lesku a už se ho neúčastní přední týmy z německé bundesligy. Ale vítězství se počítají. Ještě větší radost jsem měl z vystoupení na Slováckém poháru v Hodoníně, kde jsme měli nabitou skupinu. Moc si vážím toho, že jsme se silnými celky – švýcarským Brühlem, nizozemským Dalfsenem a ruskou Ladou Togliatti – dokázali hrát otevřené a vyrovnané zápasy. A vyhrát domácí turnaj na Slavii byla skoro povinnost. (smích)

Jak se vám zamlouval výkonnostní posun hráček směrem k začátku sezony?

Ve všech třech turnajích dostali všechny hráčky hodně prostoru na hřišti a předvedly, na co mají, s čím mohu počítat. Všechny ukázaly dobrou kvalitu.

Jak se podařilo zapracovat nové hráčky do družstva?

Jsou to profesionálky a všechny zapadly do týmu velmi dobře. Potěšilo mě, jak ostatní ty nové mezi sebe rychle přijaly. Jsem rád, jak všechny hráčky pracovaly a pracují. Vidí šanci se do základní sestavy dostat, protože všechny začínaly na stejné startovní čáře. Všechny chtějí hrát, což je posouvá dopředu a tím se zlepšuje i celé družstvo.

Kde vidíte silné stránky týmu a v čem jsou ještě slabiny družstva?

Nedostatky vidím v obraně a také trochu v individuálních herních činnostech. Zlepšit se také musíme v proměňování šancí. Nedělat z toho hlavu, umět na sebe vzít zodpovědnost a prostě dávat góly. Největší sílu vidím v tom, že jsme jako jedna rodina a máme motivaci k úspěchům.

Jaké soutěži dáváte prioritu? MOL lize, českému play-off nebo působení v pohárech?

Obě soutěže, jak dlouhodobá MOL liga, tak i Pohár EHF jsou pro mě důležité, ale samozřejmě, že úspěšnost celé sezony se bude odvíjet od toho, jak dopadneme v českém play-off. Proto bych chtěl po dlouhých letech titul dostat opět do Prahy.

Co vlastně víte o české lize? Je nějaký soupeř, na kterého se speciálně těšíte? A proč?

Česko-slovenská MOL liga je kvalitní, čtyři až pět týmů v ní převyšují výkonnostně ostatní a těším se speciálně na zápasy s Mostem, Michalovcemi a Šalou, protože jsou v té lize nejlepší a budou našimi největšími soupeři o vítězství v ní.

Aktualizováno Středa, 05 Září 2018 14:08
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.