company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Rakouské Müllner Bau Stockerau. Soupeř Slavie v prvním kole kvalifikace Poháru EHF

Rakouské Müllner Bau Stockerau. Soupeř Slavie v prvním kole kvalifikace Poháru EHF PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 18 Červenec 2018 17:31

 

Házenkářky Slavie Praha vstoupí do pohárové Evropy osmého nebo devátého září proti UHC Müllner Bau Stockerau, stříbrnému celku uplynulého ročníku rakouské ligy. Rozhodl o tom los prvního kola kvalifikace Poháru EHF. Kluby nyní vyjednávají o tom, jestli se o postup utkají klasickým pohárovým způsobem doma-venku a nebo jestli se obě utkání odehrají v Praze či ve Stockerau, šestnáctitisícovém městě ležícím 30 kilometrů severozápadně od Vídně.

 

„Slušný los a měli bychom postoupit. Jiný cíl si ani dávat nemůžeme,“ říká jasně šéf Slavie Richard Toman, podle kterého se jednání o pořadatelství poněkud potáhnou. Pokud by se hrálo klasicky doma-venku, první utkání by bylo na programu v neděli 9. září od 17.00 hodin v hale Slavie ve Vršovicích. Odveta o týden později v Rakousku.

 

„Základní informace o soupeřkách máme, něco jme zjistili z internetu, víme, jak si vedli v rakouské lize. Kolega Řezáč už zjišťuje další detaily a doufáme, že se dostaneme také k nějakému videozáznamu. Navíc jsme v kontaktu s lidmi, kteří rakouské družstvo znají velmi dobře,“ poznamenává po losu nový hlavní trenér Slavie Rubin Kuzmanoski. „Na soupeřky budeme dobře připravení a samozřejmě že chceme postoupit do dalšího kola,“ doplňuje makedonský kouč, který nyní pobývá s týmem na soustředění v Tachově. „Máme tady vše, co potřebujeme, příprava probíhá skvěle, takže věřím, že ji následně zužitkujeme v sezoně,“ uzavírá Kuzmanoski.

 

Rakušanky ze Stockerau vyřadily v minulé sezoně ve druhém kole Vyzývacího poháru moldavský celek Olimpus, ve třetím kole ztroskotaly po dvou porážkách na chorvatské Lokomotivě Záhřeb.

 

Pokud by slávistky postoupily, znají už soupeřky pro druhé kolo. Rumunský tým SC Magura.

 

Je možné, že první kolo kvalifikace Poháru EHF ovlivní také vstup slávistek do nového ročníku česko-slovenské MOL ligy. V prvním kole by měly svěřenkyně trenérů Kuzmanoského a Řezáče nastoupit v neděli 9. září v Plzni. Vedení Slavie jedná s jejími představiteli o přesunu vzájemného duelu již na první zářijový víkend.

 

Aktualizováno Středa, 18 Červenec 2018 20:50
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.